Motor zvládl slavností duel. Po výhře nad Litoměřicemi vládne o 38 bodů!

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v předehrávce 24. kola nadstavby první ligy o pořadí v play off nad Litoměřicemi 3:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhým Přerovem na 38 bodů. Dvěma góly se na výhře podílel kanadský útočník David Gilbert.

Duel měl slavnostní nádech a oba celky hrály v retro dresech ze sezony 1959/60. České Budějovice tehdy jako Slavoj postoupily do nejvyšší soutěže a připsaly si i pohárový triumf. Litoměřice byly jako Dukla jejich největším soupeřem ve druhé lize.

Motor se ujal vedení v páté minutě díky Gilbertovi a za 67 sekund zvýšil bek Jakub Suchánek. V 18. minutě sice snížil obránce Karel Klikorka, ale v čase 51:51 v přesilové hře Gilbert pojistil výhru Jihočechů.

Předehrávka 24. kola nadstavby první hokejové ligy - o pořadí v play off:

Motor České Budějovice - Litoměřice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 5. a 52. Gilbert, 6. Suchánek - 18. Klikorka. Rozhodčí: J. Doležal, Barek - Polonyi, Bohuněk. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5712.