Chomutov - Č. Budějovice 1:2Hokejisté Českých Budějovic vedou první ligu už o 40 bodů

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli ve 25. kole nadstavby první ligy v Chomutově 2:1 a jejich náskok v čele se zvýšil už na 40 bodů před druhým Přerovem, který podlehl v Litoměřicích 4:5 po samostatných nájezdech. Zubr přesto zvýšil náskok před třetím Vsetínem už na osm bodů, protože Valaši prohráli doma s Havířovem 2:5.

Ilustrační foto.

V duelu v Chomutově vydržel bezbrankový stav až do 47. minuty, kdy otevřel skóre Zdeněk Doležal a za 124 sekund zvýšil Martin Beránek. Piráti snížili 96 vteřin před koncem, ve vlastním oslabení skóroval Roman Chlouba. Chomutov ztratil šanci na posun na třetí místo před Vsetín.

Přerov prohrál třetí z posledních čtyř zápasů. V Litoměřicích vedl 3:1 i 4:2, ale v závěru tří třetiny smazal dvěma góly ztrátu Martin Kadlec a rozstřelu rozhodl David Jindra. Kadlec i Matěj Beran přispěli k vítězství shodně třemi body za dvě branky a jednu asistenci.

Vsetín neuspěl poprvé po třech vítězstvích za sebou. Vedl sice ještě na konci druhé třetiny 2:1, ale v 38. minutě vyrovnal Jan Bambula, po 16 sekundách třetí třetiny otočil stav v početní výhodě čtyř proti třem David Chroboček, vzápětí zvýšil Filip Seman a výsledek dovršil Lukáš Bednář. Pátou porážku v řadě si připsala pátá Slavia, která podlehla Porubě 2:3. Rozhodl o tom v 56. minutě Tomáš Jáchym.

Devátá Jihlava už s jistotou postupu do předkola play off prohrála v derby týmů z Vysočiny v Třebíči 1:2. Horácká Slavia si tak drží se třemi zápasy do konce osmibodový náskok před Frýdkem-Místkem, který vyhrál nad Prostějovem 6:3.

25. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Slavia Praha - Poruba 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 19. Šmerha, 52. Bílek - 32. M. Špaček, 36. Hudeček, 54. T. Jáchym. Rozhodčí: Dědek, Skopal - Horažďovský, Kotlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 795.
Chomutov - Motor České Budějovice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 59. Chlouba - 47. Z. Doležal, 49. M. Beránek. Rozhodčí: Pavlovič, Valenta - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2511.
Vsetín - Havířov 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 10. L. Volf, 29. R. Vlach - 4. O. Procházka, 38. Bambula, 41. Chroboček, 42. F. Seman, 58. L. Bednář. Rozhodčí: Kopeček, Barek - Otáhal, Blažek. Vyloučení: 8:6, navíc Chroboček (Havířov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3150.
Benátky nad Jizerou - Sokolov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 40. Žůrek, 49. Gajda, rozhodující sam. nájezd Buchtela - 45. Urban, 56. Švec. Rozhodčí: Micka, Pilný - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 220.
O účast v předkole play off:
Ústí nad Labem - Kadaň 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky: 2. a 24. M. Filip, 8. a 26. M. Tůma, 48. P. Svoboda, 55. Steinocher - 46. a 56. Dubský, 3. Žolobov, 48. Wojnar. Rozhodčí: Grech, Čáp - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 1:4, navíc Kůs (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 675.
Frýdek-Místek - Prostějov 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky: 20. a 39. Kofroň, 7. Bartko, 37. P. Kafka, 48. Hladonik, 53. Klimša - 22. Nouza, 36. Hrníčko, 44. Račuk. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:3. Diváci: 1131.
Litoměřice - Přerov 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 8. a 48. M. Beran, 57. a 60. M. Kadlec, rozhodující sam. nájezd D. Jindra - 13. Goiš, 16. Moučka, 35. Š. Kratochvil, 53. F. Dvořák. Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 940.
Třebíč - Jihlava 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. Szathmáry z tr. střílení, 14. Laš, 29. D. Michálek - 52. A. Zeman. Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3451.