Smutná byla na Vasově běhu potřetí za sebou třetí. Mezi muži nejlepší Řezáč

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Lyžařka Kateřina Smutná skončila potřetí za sebou na Vasově běhu třetí. Z českých mužů si vedl nejlépe veterán Stanislav Řezáč, šestačtyřicetiletý závodník byl sedmnáctý. Po 90 kilometrech se radovali z vítězství Nor Peter Eliassen a Švédka Lina Korsgrenová.

Smutná ztratila na vítězku přes osm minut. Korsgrenová zopakovala předloňský triumf naprosto suverénně, když obhájkyni vítězství a vedoucí ženu seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics Švédku Brittu Johanssonovou Norgrenovou porazila o více než šest minut.

Boj o vítězství mezi muži byl naopak dramatický. Eliassen se v cílové rovince v Moře vyvezl za krajanem Stianem Hoelgaardem a v těsném finiši vyhrál o sedm desetin sekundy. Navázal na svůj úspěch z roku 2015 a vítěznou norskou sérii v populárním švédském závodu protáhl na osmý rok.

Řezáč, který byl na Vasově běhu nejlépe druhý, doběhl při svém 22. startu čtyři minuty po vítězi. "Hodně sněžilo, v podstatě existovala jediná stopa a téměř se nedalo předjíždět," uvedl Řezáč po svém nejlepším výsledku v této sezoně Ski Classics. "První třetinu závodu sněžilo. Od včerejšího večera napadlo asi dvacet centimetrů sněhu. Bylo to mimořádně těžké, jak jsem předpokládal," dodal v tiskové zprávě týmu Slavia pojišťovny.

Vasův běh, závod seriálu Ski classics v dálkovém běhu na lyžích (90 km):

Muži: 1. Eliassen (Nor./Ragde Eiendom) 4:25:14,7, 2. Hoelgaard -0,7, 3. Syrstad (oba Nor./Koteng) -42,5, ...17. Řezáč (ČR/Slavia pojišťovna) -4:08,3, 31. Sedláček -9:30,8, 42. Pliska (oba ČR/Silvini Madshus) -12:05,7.

Průběžné pořadí: 1. Nygaard 1195 b., 2. Gjerdalen (oba Nor./Ragde Eiendom) 1090, 3. Hoelgaard 1055, ...27. Řezáč 323, 41. Pliska 238, 42. Štoček (ČR/Vltava Fund) 221, 43. Sedláček 211.

Ženy: 1. Korsgrenová (Švéd./Ramudden) 4:41:02,3, 2. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) -6:09,1, 3. Smutná (ČR/eD system Bauer) -8:23,5, ...15. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -33:19,6.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová 1445, 2. Gjeitnesová (Nor./Koteng) 1295, 3. Smutná 1160.