Opavští basketbalisté do třetice porazili v lize Olomoucko

Praha

Basketbalisté Opavy i ve třetím vzájemném utkání v sezoně porazili Olomoucko. V 5. kole nadstavby zvítězili Slezané na palubovce soupeře 86:70 a upevnili si druhé místo v tabulce před Svitavami, které ve své hale deklasovaly 115:78 Ústí nad Labem.

Ilustrační foto.

V Prostějově dali první koš domácí Hanáci, ale pak už byl ve vedení jen soupeř. Opavané těžili z velké převahy při doskakování (46:31) a jejich lídrem byl se čtyřmi trojkami a 22 body Robin Klečka. Dokonce pět tříbodových košů dal Jan Švandrlík, autor 17 bodů. Domácí František Váňa dal čtyři trojky a 21 bodů.

"Váňa odehrál dobré utkání, na všechno ale sám nestačil. Bylo poznat, že domácí mají v sestavě hodně nových hráčů, a toho jsme využili. Podařilo se nám eliminovat střelce Lukáše Palyzu (8 bodů). V průběhu utkání bylo vidět, že víme, co chceme hrát, to mi udělalo radost," řekl opavský kouč Petr Czudek.

Svitavští basketbalisté poprvé v nadstavbě zvítězili v základní hrací době. Po třech porážkách a výhře nad Opavou po prodloužení nedal třetí tým skupiny A1 Severočechům šanci i díky třinácti tříbodovým košům. Kapitán Roman Marko s 11 body a 11 asistencemi a Šimon Puršl s 16 body a 11 doskoky zaznamenali double double. Nejlepším střelcem utkání byl s 19 body jejich spoluhráč a autor čtyř trojek Luboš Kovář.

"Já věřím a doufám, že od tohoto výkonu se odrazíme k lepším výkonům a budeme zase předvádět hru jako v lednu. Mám radost z obranné práce ve druhé a čtvrté čtvrtině," uvedl svitavský trenér Lukáš Pivoda.