Golf Time

Martincová si už Lyonu neužije, vypadla ve druhém kole

Tereza Martincová končí v Lyonu. Pětadvacetiletá tenistka ve druhém kole podlehla osmé nasazené Slovence Viktórii Kužmové 4:6, 6:4, 4:6.

Tereza Martincová
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Klaunzer

Martincová, jež ve světovém žebříčku figuruje na 132. místě, šla sice v úvodu zápasu do vedení, náskok ale neudržela a za 35 minut první set ztratila.

Ve druhém setu se udržela v utkání třetím úspěšným brejkem, kterým za stavu 5:4 proměnila svůj první setbol.

V rozhodující sadě ale přišla v pátém gemu popáté v zápase o podání a favorizovaná Kužmová už si výhru pohlídala.

Velké problémy s postupem do čtvrtfinále měla vítězka letošního Australian Open Sofia Keninová. Americká favoritka a světová pětka prohrávala s Rumunkou Jaqueline Cristianovou 0:1 na sety a 3:5, odvracela mečbol, ale nakonec soupeřku ze druhé stovky žebříčku udolala 6:7, 7:5 a 6:4.

Dvouhra - 2. kolo:

Kužmová (8-SR) - Martincová (ČR) 6:4, 4:6, 6:4, Keninová (1-USA) - Cristianová (Rum.) 6:7 (5:7), 7:5, 6:4, Friedsamová (Něm.) - Mladenovicová (2-Fr.) 6:3, 6:3, Kasatkinová (7-Rus.) - Baraová (Rum.) 6:3, 6:2, Dodinová (Fr.) - Teichmannová (6-Švýc.) bez boje.