Petrohrad vystřelil postup ve 114. minutě, blízko vyřazení je Magnitogorsk

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Až díky gólu ze 114. minuty postoupili hokejisté Petrohradu do čtvrtfinále KHL. Viťaz Podolsk vyřadili hladce 4:0 na zápasy, čtvrtý duel se však protáhl až do třetího prodloužení. Rozhodující branku na 3:2 pro hosty vstřelil v přesilovce švédský obránce Lukas Bengtsson.

Petrohradský favorit se dostal do vedení hned v úvodní minutě, ale Viťaz po přihrávce českého zadáka Jakuba Jeřábka vyrovnal. V třetí třetině šlo domácí mužstvo do vedení, ale těsný náskok neudrželo. Hosté nakonec po 53 a půl minutách prodloužení Bengtssonovou střelou od modré čáry sérii ukončili.

V historii KHL byly delší jen čtyři zápasy. Rekord drží CSKA Moskva a Jokerit Helsinky, které spolu předloni hrály 142 minut a devět sekund.

Jokerit v Jaroslavli prohrál 3:4 a čtvrté vítězství nepřidal. Může nicméně rozhodnout v příštím utkání stejně jako Barys Nur-Sultan v sérii s Magnitogorskem.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:
Ufa - Omsk 1:5, stav série 2:2;
Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan 0:2, stav série 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:
Jaroslavl - Jokerit Helsinky 4:3, stav série 1:3;
Viťaz Podolsk - Petrohrad 2:3 v třetím prodl. (za domácí Jeřábek 0+1), konečný stav série 0:4.