BK MLADÁ BOLESLAV

B tým uspěl na ledě Kralup a vyžádal si rozhodující zápas doma

7. 3. 2020
Autor: Adéla Kvapilová
K r a l u p y – Sobotní večer nabídl druhé čtvrtfinálové utkání Krajské ligy mužů Středočeského kraje mezi BK Mladá Boleslav B a HK Kralupy nad Vltavou. Jelikož první duel této série ovládly Kralupy v prodloužení 7:6, mohly také v tomto zápase sérii utnout. Počáteční gól vstřelil domácí Miloslav Cafourek, který po kombinaci se svými spoluhráči využil početní převahu. Do konce první periody se však Bruslařům zásluhou Michala Protivného podařilo srovnat. Od této chvíle kralovali na ledě hosté. V průběhu prostřední části po střelách Františka Uřidila a Lukáše Zörklera navýšili na 3:1. Závěrečné dějství přineslo gólové pohoštění. Nejprve za hráče v zelených dresech poupravil skóre Adam Přenosil. Následně se ale k moci dostal domácí mančaft, kterému se podařilo snížit na 4:3. Po dvou minutách bylo skóre znovu pozměněno, po brankách Dominika Tregla a Františka Uřidila bylo Boleslavským opět veseleji. Kralupům se sice podařilo překonat boleslavského gólmana ještě jednou, to ovšem už k většímu zdramatizování nepomohlo. Během 57. minuty padly ještě dvě branky, obě do sítě domácího celku. Tu první si na konto připsal Michal Mareš, o druhou se postaral kapitán Lukáš Christov. Mladá Boleslav tak ovládla čtvrtfinálový souboj v poměru 8:4, čímž vyrovnala sérii na 1:1. Rozhodující zápas se skuteční v neděli od 17 hodin v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně.