Branky, body, vteřiny

Pastrňák dál pálí ostrými, už se zase osamostatnil na čele tabulky střelců

48! Tolik branek už v sezoně vstřelil David Pastrňák a opět se tak osamostatnil v čele tabulky střelců NHL, když o gól předskočil Alexandra Ovečkina. Ani Pastrňákova branka ale neodvrátila prohru Bostonu 3:5 s Tampou Bay.

Bostonské klanění
zdroj: ČTK/AP/Wilfredo Lee

Trefa Filipa Chytila nestačila New Yorku Rangers, který doma podlehl New Jersey 4:6. Philadelphia i díky dvěma přihrávkám Jakuba Voráčka porazila Buffalo 3:1 a připsala si devátou výhru v řadě. Kladenský odchovanec, který nasbíral v posledních pěti zápasech deset asistencí, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Boston - Tampa Bay 3:5

Boston snížil v závěru druhé třetiny z 0:3 na 2:3 a ve 47. minutě se v přesilové hře prosadil Pastrňák, který tvrdou střelou zpoza levého kruhu upravil stav na 3:4. Havířovský rodák mohl ještě vyrovnat, ale jeho sólový únik zastavil Andrej Vasilevskij. Tampa Bay zpečetila výhru při hře domácích bez gólmana, když Nikita Kučerov obral o puk při rozehrávce Davida Krejčího a trefil prázdnou branku.

"První, co se mi z utkání vybaví, je, jak Vasilevskij vychytal Pastrňáka pět minut před koncem," uvedl trenér Tampy Jon Cooper. "Řekl bych ale, že jsme třetí třetinu jinak kontrolovali a moc jsme jim toho nedovolili," podotkl.

Zápas mezi dvěma nejlepšími týmy Východní konference se hrál i tvrdě - Boston obdržel 46 trestných minut a Tampa Bay 48. Do jedné hromadné mely obou pětek se zapletl i Ondřej Kaše. Strkanice vznikla poté, kdy siréna přerušila hru, protože rozhodčí několik sekund předtím přehlédl, že puk při závaru přešel brankovou čáru a Boston tak snížil na 2:3.

V oblasti středového kruhu si Pat Maroon něco vysvětloval se Zdenem Chárou, kterého zezadu krosčekoval Anthony Cirelli a začaly se poté tvořit dvojičky. Kašeho si odchytl Braydon Coburn, oba ale jen sledovali ostatní. Kaše u dodatečně uznaného gólu na 2:3 zaznamenal premiérový bod v dresu Bostonu, za který hrál pátý zápas od výměny z Anaheimu.

Pastrňák si kromě gólu připsal i čtyři záporné body a na ledě byl u prvních dvou branek, které domácí inkasovali v úvodu při vlastní přesilové hře během 62 sekund. "Do hry naší elitní formace na přesilovku se vkradla laxnost. Je to trochu netypické. Ale bude to dobré, příště si na to dají větší pozor," uvedl trenér Bostonu Bruce Cassidy.

NY Rangers - New Jersey 4:6

Chytil, který v předchozích sedmi zápasech vůbec nebodoval, otevřel v šesté minutě skóre střelou z mezikruží po pěkném průniku Juliena Gauthiera. Dvacetiletý český útočník se trefil v sezoně počtrnácté. Rangers zápas ztratili ve druhé třetině, ve které New Jersey otočilo z 1:2 na 5:2 a utkání dovedlo do vítězného konce. Po dvou brankách Devils vstřelili Kyle Palmieri a Travis Zajac.

Philadelphia - Buffalo 3:1

Po Voráčkových akcích skóroval pokaždé Claude Giroux. V polovině utkání otevřel skóre a pak zlomil v 50. minutě stav 1:1. U první trefy český útočník tečoval střelu Travise Sanheima a dostal se k odraženému puku, který poslal osamocenému Girouxovi. U vítězné souhry se kapitán Flyers prosadil po Voráčkově přihrávce z pravého kruhu.

Buffalo, za které téměř po dvou týdnech opět hrál Michael Frolík, nezúročilo střeleckou převahu 39:24. "Nezasloužili jsme si vyhrát. Po celý zápas jsme byli bez šťávy. Podržel nás ale (Carter) Hart. Už jsme si na to zvykli, od začátku roku je jako skála. Má hlavní zásluhu, že jsme do třetí třetiny šli za nerozhodného stavu a že jsme vyhráli," uvedl Voráček.

Ke třetímu gólu pomohla Philadelphii špatná rozehrávka brankáře Cartera Huttona. Flyers se sérií výher vyrovnali bodově Washingtonu.

San Jose - Ottawa 1:2 v prodl.

Radim Šimek ze San Jose zažil neobvyklou poslední minutu druhé třetiny v utkání s Ottawou. Český obránce za stavu 1:1 vstřelil gól, ale kvůli kopnutí nohou ho rozhodčí neuznali. O pár sekund později přikryl v brankovišti puk a sudí nařídili trestné střílení, ze kterého se Chris Tierney neprosadil. Neúspěšný aktér nájezdu ale nakonec v prodloužení zařídil kanadskému týmu výhru 2:1.

Los Angeles - Minnesota 7:3 (1:0, 2:1, 4:2)Branky: 44., 58. a 59. D. Brown, 6. Kopitar, 28. Lizotte, 29. Moore, 59. Vilardi - 21. M. Foligno, 46. Spurgeon, 56. Kunin. Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.082. Hvězdy zápasu: 1. D. Brown, 2. Kopitar, 3. Lizotte (všichni Los Angeles).

Boston - Tampa Bay 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 35. McAvoy, 39. Kuraly (O. Kaše), 47. Pastrňák - 6. Cirelli, 7. Sergačev, 27. Paquette, 42. Killorn, 59. Kučerov. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Sergačev (Tampa Bay), 2. McAvoy (Boston), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).

Florida - Montreal 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 31. Wallmark, 41. Weegar, 45. Huberdeau, 59. Hoffman - 49. Evans. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17.873. Hvězdy zápasu: 1. Driedger, 2. Wallmark, 3. Weegar (všichni Florida).

NY Rangers - New Jersey 4:6 (2:1, 0:4, 2:1)
Branky: 6. Chytil, 8. Zibanejad, 54. McKegg, 60. DeAngelo - 7. a 21. Palmieri, 37. a 60. Zajac, 22. Claesson, 37. Hayden. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.542. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Zajac, 3. Severson (všichni New Jersey).

Philadelphia - Buffalo 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 31. a 50. Giroux (na obě Voráček), 55. Farabee - 37. Kahun. Střely na branku: 24:39. Diváci: 19.781. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Giroux, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

San Jose - Ottawa 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. E. Kane - 11. N. Paul, 61. Tierney. Střely na branku: 32:38. Diváci: 16.018. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson (Ottawa), 2. Dell, 3. Burns (oba San Jose).

Edmonton - Columbus 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 4. Chiasson, 56. C. Jones, 57. McDavid, 60. Sheahan - 60. Nyquist. Střely na branku: 24:46. Diváci: 17.085. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. Chiasson, 3. Nurse (všichni Edmonton).