Lyžařský maraton na prázdném Holmenkollenu vyhrál opět Bolšunov

Oslo

Závod Světového poháru na 50 kilometrů klasickou technikou v Oslu vyhrál stejně jako loni ruský běžec na lyžích Alexandr Bolšunov. Sekundu za lídrem průběžného pořadí seriálu dojel na druhém místě domácí Simen Hegstad Krüger, následovali tři další Norové. Michal Novák skončil jednatřicátý, od bodu ho dělily necelé čtyři vteřiny.

Ruský běžec na lyžích Alexandr Bolšunov nanašel v Oslu přemožitele.

Proslulý maraton na Holmenkollenu se tentokrát musel obejít bez fanoušků, kteří měli kvůli obavám z šíření koronaviru na stadion zakázaný přístup. Třiadvacetiletý Bolšunov se po osmém prvenství v sezoně opět přiblížil k celkovému pohárovému triumfu, na který by dosáhl jako první ruský běžec po rozpadu SSSR.

V závěru jeho tempu stačil pouze Krüger, třetí Emil Iversen už měl téměř dvacetisekundový odstup. Novák ztratil přes pět a půl minuty, Adam Fellner a Petr Knop se seřadili na 42. a 43. místě.