Salač začal motocyklový šampionát osmým místem v Kataru

Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů Filip Salač zahájil sezonu osmým místem ve Velké ceně Kataru. Oproti startovní pozici si v úvodním závodu třídy Moto3 polepšil o dvanáct příček. Strhující souboj o vítězství pro sebe rozhodl Španěl Albert Arenas a zajistil značce KTM jubilejní 100. triumf v šampionátu.

Český motocyklový závodník Filip Salač.

Arenas porazil o 53 tisícin sekundy Brita Johna McPheeho a díky čtvrtému prvenství v kariéře poprvé vede seriál MS. Třetí projel cílem další Španěl Jaume Masiá, ale za vyjetí z trati během závodu byl penalizován posunem o jedno místo stejně jako další čtyři jezdci. Na stupně vítězů se místo něj postavil Japonec Ai Ogura.

V první devítce se umístilo osm jezdců s hondami včetně Salače, který na úvod druhé sezony v MS dosáhl druhého nejlepšího výsledku. Lépe si vedl jen na závěr minulého šampionátu ve Valencii, kde byl pátý. Osmnáctiletý český jezdec po předchozí sezoně změnil tým i motocykl.

V Kataru se kvůli riziku šíření koronaviru nepředstaví jezdci královské kategorie MotoGP, kteří do mistrovství vstoupí až 5. dubna v USA.