Real Madrid prohrál s Betisem a přišel o první místo

ČTK ČTK
8. 3. 2020 23:04
Fotbalisté Realu Madrid podlehli Betisu Sevilla 1:2 a přišli o první místo ve španělské lize. Na Barcelonu ztrácejí po 27 kolech dva body.

Skóre otevřel ve 40. minutě stoper Betisu Sidnei, který nekompromisně poslal odražený míč pod břevno. Ještě před pauzou ale vyrovnal z penalty Karim Benzema, který proměnil i devátý pokutový kop v dresu "Bílého baletu".

O první výhře Betisu po sedmi zápasech rozhodl v 82. minutě střídající Cristian Tello. Jeho tým se posunul na 12. místo tabulky.

Villarreal překvapivě nestačil na svém hřišti na předposlední Leganés. "Žlutá ponorka" prohrála potřetí v řadě a na pohárové příčky ztrácí pět bodů. Leganés je tři body od nesestupových pozic.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo: Pamplona - Espaňol Barcelona 1:0 (51. Torres z pen.), Valladolid - Bilbao 1:4 (76. Ramírez - 4. López, 24. R. García, 87. Williams, 90.+3 Córdoba), Levante - Granada 1:1 (11. Roger - 60. Machís), Villarreal - Leganés 1:2 (5. Moreno - 47. a 70. z pen. Oscar), Betis Sevilla - Real Madrid 2:1 (40. Sidnei, 82. Tello - 45.+3 Benzema z pen.).

1. FC Barcelona 27 18 4 5 63:31 58
2. Real Madrid 27 16 8 3 49:19 56
3. FC Sevilla 27 13 8 6 39:29 47
4. Getafe 27 13 7 7 37:25 46
5. Atlético Madrid 27 11 12 4 31:21 45
6. San Sebastian 26 13 4 9 43:32 43
7. Valencie 27 11 9 7 38:39 42
8. Villarreal 27 11 5 11 44:38 38