Branky, body, vteřiny

Karlovarsko uhájilo prvenství, Jihostroj zvládl slavnostní duel a baráž čeká Ústí

Únava nebyla znát a volejbalisté Karlovarska si po dramatické pohárové bitvě pojistili v předposledním kole extraligy vítězství v základní části. Tři dny po utkání s Ankarou o semifinále Vyzývacího poháru vyhráli Západočeši v Ostravě 3:1 a uhájili pětibodový náskok před Jihostrojem, který doma stejným poměrem zdolal Liberec. Boj o udržení čeká hráče Ústí nad Labem, kteří prohráli před vlastními fanoušky v pondělní dohrávce kola 2:3 s týmem Beskyd, a půjdou do baráže.

Karlovarský Marcel Lux
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Českobudějovičtí mistři v zápase se slavnostní atmosférou, neboť první přestávku vyplnila připomínka 20. výročí prvního mistrovského titulu, potěšili zaplněnou halu atraktivním volejbalem. "Dobře jsme blokovali i útočili. Kromě třetího setu, kdy jsme trochu vypadli z rytmu, jsme Liberec přehrávali celkem bez problémů," řekl domácí kouč René Dvořák.

Do první šestky s jistou účastí ve čtvrtfinále se na úkor Ostravy dostalo Kladno po výhře 3:1 ve Zlíně. "Zůstat do šestého místa je pro nás důležité. Věřím, že poslední zápas před play-off doma zvládneme bez ztráty bodu, a v prvním kole bychom tak mohli jít na Liberec nebo Brno," řekl kouč Milan Fortuník.

Brněnský tým neuspěl v Praze proti Lvům, nicméně zůstal třetí.

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem - Black Volley Beskydy

K udržení naděje na setrvání v nejvyšší soutěži muselo Ústí vyhrát a po vyrovnaných koncovkách úvodních tří setů bylo k vítězství blíž. Nováček z Beskyd se sice po získané první sadě 25:22 dostal do vedení, ale domácí díky vítězství 26:24 vyrovnali a poté po smeči nejlépe bodujícího hráče utkání Filipa Kramara (26) na koncovou čáru vyhráli třetí set 25:22 a vedli 2:1.

Beskydy, které s 24 body táhl Maciej Krysiak, ale v dalších sadách na palubovce dominovaly a získaly je 25:17 a 15:11. Tým z Frýdku-Místku díky tomu zvýšil na předposledním místě tabulky náskok před Ústím na nedostižné čtyři body.