Česká show! Kubalík vstřelil 30. gól v sezoně, Frk i Francouz za hvězdy

Autor: iSport.cz, ČTK
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

SOUHRN | Martin Frk rozhodl v NHL gólem v 56. minutě o výhře Los Angeles 3:2 v Ottawě. Další český hokejista Dominik Kubalík třicátou brankou ve své nováčkovské sezoně zpečetil vítězství Chicaga 6:2 nad San Jose. Radovat se mohl také brankář Pavel Francouz, který 30 zásahy pomohl Coloradu k domácí výhře 3:2 v prodloužení nad New York Rangers.

Šestadvacetiletý Frk dokonal šestým gólem v sezoně obrat Los Angeles, které v Ottawě inkasovalo už ve 29. sekundě a na začátku třetí třetiny prohrávalo 1:2. V 50. minutě ale vyrovnal Gabriel Vilardy a o šest minut později Frk po rychlém protiútoku střelou z úhlu rozhodl.

San Jose v Chicagu lépe zvládlo první třetinu, po které vedlo 1:0, ale od druhé části na ledě dominovali domácí. Blackhawks vstřelili tři branky jak v druhé, tak v třetí části a dokráčeli k pohodlnému vítězství.

Šestý gól Chicaga dal Kubalík, který v 59. minutě využil výborné přihrávky Kirbyho Dacha a z prostoru mezi kruhy se trefil nechytatelně pod horní tyč. Plzeňský rodák s 30 brankami vládne střelcům mezi nováčky v soutěži.

Francouz výborným výkonem dovedl Colorado k výhře nad Rangers. Český brankář, který byl zvolen druhou hvězdou utkání, nestačil pouze na dvě střely. V sedmé minutě ho překonal ve výborné formě hrající Mika Zibanejad a 13 sekund před koncem utkání poslal zápas do prodloužení Pavel Bučněvič. O výhře Colorada rozhodl v čase 62:50 J. T. Compher.

Francouz se zaskvěl především v 50. minutě, kdy se před ním po Zibanejadově přihrávce sám objevil Kaapo Kakko. Jeho bekhendovou kličku dokázal v rozštěpu vyrazit a udržel Coloradu vedení 2:1.

"Dnes jsme vzadu hráli opravdu špatně, ale Francouz byl výborný a udržel nás ve hře. Nakonec jsme dovedli zápas do vítězného konce, což bereme všemi deseti," chválil českého brankáře trenér Jared Bednar.

Tři asistence si v utkání připsal jednadvacetiletý obránce Avalanche Cale Makar, který ve své první sezoně v NHL získal už 50 bodů a je jedním z favoritů na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka. "Dozadu nehrál dobře. Když byl na ledě, vznikalo v našem obranném pásmu dost okének, ale pak si připsal tři asistence a v podstatě nás dovedl k vítězství," řekl o mladém obránci Bednar.

Colorado zůstává na druhé příčce Západní konference dva body za St. Louis, které porazilo Anaheim 4:2. Edmonton podlehl Winnipegu 2:4. Jeden gól Oilers vstřelil Connor McDavid, který odskočil Davidu Pastrňákovi na druhém místě v tabulce produktivity na rozdíl dvou bodů.

Góly

Domácí: 24:33. Keith, 36:33. P. Kane, 37:58. Saad, 41:31. A. Nylander, 56:19. P. Kane, 58:03. D. Kubalík

Hosté: 10:49. E. Kane, 46:39. Meier

Sestavy

Domácí: Crawford (M. Subban) – Beaudin, Keith (A), C. Murphy, Carlsson, Koekkoek, Määttä – Hagel, Dach, D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Saad, J. Toews (C), DeBrincat – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Hosté: Dell (M. Jones) – Burns (A), R. Šimek, Davidson, Vlasic, Heed, Knyžov – Meier, J. Thornton (A), Sörensen – Labanc, Gregor, E. Kane – Noesen, Kellman, M. Karlsson – Gambrell, Suomela, Bergmann.

Sestavy

Domácí: M. Smith (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, Bear, Nurse, Benning, Jones – Yamamoto, Draisaitl, Ennis – Kassian, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – J. Archibald, Sheahan, Athanasiou – Chiasson, Khaira, Neal.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, D. Kulikov, DeMelo, Morrissey (A), Poolman, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Eakin, Ehlers – Roslovic, Lowry, Copp – Appleton, N. Shore, Perreault.

Sestavy

Domácí: Stolarz (R. Miller) – Ja. Larsson, Del Zotto, Irwin, Manson (A), Djoos, Hakanpää – Milano, Getzlaf (C), Heinen – Rakell, Henrique, Silfverberg (A) – Jones, Steel, Sherwood – Deslauriers, Backes, Rowney.

Hosté: Allen (Binnington) – Bortuzzo, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Blais – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen (A), Thomas, Bozak – MacEachern, Sundqvist, Barbašev.

Sestavy

Domácí: Francouz (Hutchinson) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Cole, Barberio, Zadorov – Ničuškin, Naměstnikov, Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Jost – M. Kaut, Bellemare (A), Nieto – O'Connor, Kameněv.

Hosté: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Br. Smith, DeAngelo, M. Staal (A), Fox, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Di Giuseppe – Fast (A), R. Strome, Panarin – Fogarty, B. Howden, Kakko – J. Gauthier, McKegg, Lemieux.

Sestavy

Domácí: Petersen (Quick) – B. Hutton, Doughty, M. Anderson, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar, D. Brown – A. Kempe, Lizotte, Lewis – Moore, Vilardi, Frk – Prochorkin, Amadio, Wagner.

Hosté: C. Anderson (M. Högberg) – Reilly, N. Zajcev, Chabot, Hainsey, Englund, Wolanin – B. Tkachuk, White, B. Ryan – Duclair, N. Paul, Hawryluk – Balcers, Tierney, Co. Brown – Boedker, Peca, Sabourin.