Smutná skončila ve Ski Classics třetí, poslední tři závody se nepojedou

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Lyžařka Kateřina Smutná skončila třetí v celkovém pořadí seriálu dálkových běhů Ski Classics, který byl kvůli koronaviru předčasně ukončen. Hodnocení po odjetí devíti z 12 plánovaných závodů vyhráli Britta Johanssonová Norgrenová ze Švédska a Nor Andreas Nygaard.

Johanssonová Norgrenová získala trofej popáté v řadě s bilancí 1445 bodů před Norkou Kari Gjeitnesovou (1295 bodů) a českou reprezentantkou z týmu Ed System Bauer Team (1160). Švédka Lina Korsgrenová vyhrála hodnocení sprintů, v němž byla Smutná čtvrtá.

Nygaard po zrušení zbývajících závodů Birkenbeinerrennet, Reistadlopet a Ylläs-Levi obhájil celkové prvenství z loňska ziskem 1195 bodů před týmovým kolegou Tordem Aslem Gjerdalenem (1090) a dalším Norem Stianem Hoelgaardem (1055). Nejlepším z Čechů byl na 27. místě Stanislav Řezáč .