Smutná skončila v pořadí lyžařského seriálu Ski Classics třetí, poslední tři závody se nejely

Lyžařka Kateřina Smutná skončila třetí v celkovém pořadí seriálu dálkových běhů Ski Classics, který byl kvůli koronaviru předčasně ukončen. Hodnocení po odjetí devíti z 12 plánovaných závodů vyhráli Britta Johanssonová Norgrenová ze Švédska a Nor Andreas Nygaard.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Smutná

Kateřina Smutná | Foto: Jizerská 50

Johanssonová Norgrenová získala trofej popáté v řadě s bilancí 1445 bodů před Norkou Kari Gjeitnesovou (1295 bodů) a českou reprezentantkou z týmu Ed System Bauer Team (1160). Švédka Lina Korsgrenová vyhrála hodnocení sprintů, v němž byla Smutná čtvrtá.

Nygaard po zrušení zbývajících závodů Birkenbeinerrennet, Reistadlopet a Ylläs-Levi obhájil celkové prvenství z loňska ziskem 1195 bodů před týmovým kolegou Tordem Aslem Gjerdalenem (1090) a dalším Norem Stianem Hoelgaardem (1055). Nejlepším z Čechů byl na 27. místě Stanislav Řezáč.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít