Společnost Soitron chce bezplatně pomáhat nemocnicím i úřadům se zvládnutím koronavirové krize

Společnost Soitron reaguje na koronavirovou krizi a nabízí pomoc zdravotnickým zařízením a subjektům veřejné správy. Díky svému partnerství se softwarovou společností UiPath, nabízí Soitron bezplatné nastavení a následnou podporu softwarových robotů v nemocnicích a úřadech až do září 2020. Společnost UiPath daruje uvedeným institucím zdarma potřebné licence pro RPA (robotickou procesní automatizaci). Nabídka platí pro Českou i Slovenskou republiku. Takzvaní softwaroví roboti, kteří jsou schopni rychle a přesně zpracovat velké množství dat, se tak mohou stát digitálními pomocníky zdravotnického personálu a úředníků.


Automatizační nástroj RPA se uplatní v jakémkoliv procesu, který se opakuje a funguje na základě určitých pravidel. Díky tomu se ho dokáže naučit a provádět "robot", respektive počítačový software na základě algoritmů. Takzvaní bezobslužní roboti najdou široké využití. Na úřadech umí zpracovávat faktury, ve zdravotnictví zadávat do systému nové pacienty a u těch stávajících předpovídat zdravotní důsledky.

"Díky platformě od společnosti UiPath, jsme schopni v nemocnicích, ale i v institucích veřejné správy RPA velmi rychle uvést do praxe. V dnešní době lze totiž opakované, časově náročné činnosti bez větší přidané hodnoty delegovat právě na softwarové roboty, kteří mohou pomocí umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) provádět složité úkoly bez přerušení a bez chyb," vysvětluje Viktória Lukáčová Bracjunová, která ve společnosti Soitron vede oddělení automatizace a robotizace.


Rychlejší vyřizování žádostí i efektivnější testování


Kvůli pandemii nového koronaviru zažívá aktuálně na Slovensku velký nápor Sociální pojišťovna (SP) v rámci žádostí na ošetřování člena rodiny (OČR) a o nemocenské dávky. Pokud by pojišťovna nasadila technologii RPA, proces by se zautomatizoval a výrazně zrychlil.


To samé platí i jinde - například úřady práce se připravují na velký nárůst žádostí občanů o zařazení do své evidence a na vyřizování dávek v nezaměstnanosti. Automatizace může také zrychlit odbavení žádostí firem a živnostníků o finanční podporu z důvodu poklesu tržeb v rámci opatření státu. Nasazený algoritmus by po vyhodnocení pracovníků daného úřadu předložil pouze žádosti, které splňují zadaná kritéria. Eliminuje se tak i chybovost lidského faktoru.


Ve zdravotnictví může RPA mimo jiné pomoct s automatizací evidování pacientů, vyhledávání jejich anamnéz a následného testování na potvrzení o nakažení novým koronavirem. Automatizovaný proces může významně přispět k redukci potřebného času, na výsledky testů. "Velkou výhodou je, že RPA je technologie, kterou umíme poměrně snadno implementovat i na dálku a tím pádem pomoci tam, kde to je nejvíce potřeba," uzavírá Viktória Lukáčová Bracjunová s tím, že společnost Soitron poskytuje pomoc ve více oblastech. Dokáže například ochránit nemocnice před kyberútoky.


Více informací najdete na webové stránce https://www.soitron.com/cs/koronavirus/.

Nabídka pomoci společnosti Soitron v rámci RPA je zatím platná do 30. září 2020, s možností prodloužit ji po dobu trvání pandemie.


Kontakt:

Angelika Raisová

raisova@fleishman.com

Klíčová slova ČR-Slovensko-koronavirus-sociální-počítače-věda-správa-software-firmy-FleishmanHillard-Soitron

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
IT, telekomunikace
Věda, vzdělávání a školství
Politika, veřejná správa a soudy
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.