Kam ve čtvrtek 14. května 2020 za sportem? Ostrý obraz a dobrý zvuk na ČT SPORT.

Sportovní program je v těchto dnech vzhledem k státem vyhlášenému stavu nouze značně omezený, ale právě proto nezapomínejte, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte nebo dokonce nesmíte mít u toho žádné diváky. Někdy je to zvláště v těchto kritických dnech dokonce to nejlepší, co můžete udělat.

Překonejte lenivost, pohodlnost a rozeběhněte se, rozjeďte se na kole či na kolečkových bruslích nebo se jen sami rozejděte na procházku, ale nesrocujte se přitom.

Fandíme vám...

ve čtvrtek 14. května 2020

Všechny sportovní akce, utkání, šampionáty, turnaje ve všech sportech byly odloženy nebo zrušeny!

13:05  BBV po 25 letech
Takové bylo sportovní zpravodajství před čtvrtstoletím...

13:15  České ligy a závody 2018
Od Zlaté přilby až po Primátorky. Nejvýznamnější závody a finále na českém území. Host pořadu: žokej vítězného koně Velké pardubické Jan Faltejsek. Uvádí Darina Vymětalíková

15:30   Archiv Z 1976: ČSSR - SSSR

Národní tým vítězil na MS 1976 s udivující suverenitou porážel všechny soupeře. Jiří Holeček, František Pospíšil, Milan Nový a pardubický útok Martinec- Jiří Novák - Bohuslav Šťastný se během turnaje dostali do vrcholné formy. Po 5 vítězstvích s celkovým skóre 42-3 vyhlíželo mužstvo s nadějemi první duel se Sovětským Svazem, který vstřebával šok ze senzační porážky s domácím Polskem. Čs. televize záznam utkání smazala ještě v roce 1976. Česká televize získala v roce 2011 záznam 3. třetiny a později i zbytek zápasu V Čs. rozhlase se zachovala původní reportáž Stanislava Sigmunda a Gaba Zelenaye z 1. a 3. třetiny. Retrospektivní komentář ke 2. třetiny doplnili Robert Záruba a Pavel Bárta

Lední hokej

17:35   Archiv Z 2001: Česko - Rusko

Po dvou titulech mistrů světa se Češi stali pro soupeře hlavním terčem. Na MS 2001 v Německu otáčel národní tým zápasy s Běloruskem, Švýcarskem i Německem… ale dokáže totéž proti Rusku? Při utkání v Hannoveru předvedli pozoruhodné výkony Milan Hnilička, Pavel Kubina, Jaroslav Špaček a Martin Ručinský, který zápas dohrál s lehkým otřesem mozku. Zápas Česko-Rusko komentovali z Hannoveru Robert Záruba a Slavomír Lener

Lední hokej

19:25   Československá revoluce hokeje

V roce 1976 porazili naši hokejisté poprvé v historii profesionály Kanady, navíc na jejich hřišti. Ukázky slavného utkání Kanadského poháru a vzpomínky aktérů na legendární vítězství

23:05Fotbal 2018

Pohárové zápasy českých klubů, play off Ligy mistrů a další zápasy z nabídky ČT sport. Host pořadu kapitán národního týmu Bořek Dočkal. Uvádí Robert Záruba.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)