Mladé Boleslavi byla osudná 22. minuta, kdy se trefil Ševčík. Mladá Boleslav - Slavie Praha 0:1

Mladá Boleslav v uplynulých čtyřech letech Slavii nepřemohla a zdá se, že stav zůstává setrvalý.  Od poslední výhry 2:1 v sobotu 5. března 2016 už uplynulo hodně měsíců, ve kterých Středočeši prohráli sedm prvoligových utkání a jeden pohárový zápas s vysoce negativním souhrnným skóre 4:18. V posledním májovém úterý 2020 po předchozí dvouměsíční koronavirové karanténě Škoda nepříznivou statistiku nezlepšila.

První poločas začala jistěji a sebevědoměji Slavia až naskočila 22. minuta, kdy  po centru Stancia z levé strany Ševčík přesně umístěnou hlavičkou k pravé tyči překonal Šedu - 0:1.

Druhý poločas byl oboustranně živější a před oběma brankami bylo už za deset minut rušněji, než za celý první poločas. Vedle mnoha příležitostí Pražanů skórovat nakonec měl v předposlední minutě šanci i domácí Mazuch, ale z necelých dvaceti metrů netrefil slávistickou branku. Ani čtyřminutové nastavení na těsné výhře Slavie nic nezměnilo.

Mladá Boleslav 26. května 2020

FORTUNA:LIGA  2019 / 2020   pětadvacáté kolo

FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Gól: 22. Ševčík  *  ŽK: Mazuch, Wágner - Stanciu  *  Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík *  Bez diváků

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Mazuch, Túlio - Hubínek, Janošek (77. Arroyo) - Ladra, Budínský, Fulnek (46. Wágner) - Jiří Klíma (69. An).
SK Slavia Praha: Kolář - Coufal, Zima, Kúdela, Bořil - Ševčík (57. Takács), Holeš, Traoré (29. Provod) - Masopust (89. Frydrych), Stanciu - Tecl (89. Musa).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)