Žižkov prohrál s Chrudimí, Hradec remizoval a dostal se na třetí místo

Autor: ČTK, krm
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Hradce Králové remizovali v 19. kole druhé ligy 2:2 s Třincem a o skóre se posunuli na třetí místo, které zaručuje místo v baráži o postup do nejvyšší soutěže. Ztrátu na postupové příčky nabral Žižkov, který doma prohrál 0:1 s Chrudimí.

Hradec dvakrát prohrával, ale pokaždé dokázal vyrovnat. Na úvodní branku hostů odpověděl Jakub Rada úspěšnou penaltou, ale Třinec si díky Ondřeji Kušnírovi vzal ještě v prvním poločase vedení zpět. Alespoň bod Východočechům zajistil v 70. minutě Jan Mejdr.

Hradec prodloužil sérii neporazitelnosti na pět zápasů a v tabulce má stejně 35 bodů jako čtvrtá Jihlava, o další bod zpět je pátá Dukla. Od druhého Brna dělí východočeský celek dva body a na první Pardubice, které však stejně jako Zbrojovka mají zápas k dobru, ztrácejí Hradec s Vysočinou šest bodů.

Skupinka fanoušků Viktorie Žižkov

Jedinou branku Chrudimi na Žižkově vstřelil v nastavení první půle někdejší hráč Pražanů David Sixta a Východočeši díky němu poprvé od července vyhráli venku. Do vedení přitom mohli jít domácí, ale penaltu záložníka Aleše Nešického v 37. minutě zlikvidoval brankář Simon Zíma.

Žižkov, který poprvé od srpna vyšel střelecky naprázdno a doma prohrál teprve druhý z posledních 15 zápasů, je s 32 body šestý. Chrudim venku uspěla po sérii šesti porážek a dvou remíz. V tabulce je východočeský celek desátý.

Pokračovala mizérie posledních Vítkovic, které podlehly 1:4 na hřišti jedenáctého Prostějova a natáhly sérii bez vítězství na devět zápasů, v nichž získaly jen dva body.

19. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Chrudim 0:1 (0:1)
Branka: 45.+2 Sixta. Rozhodčí: Denev - Vitner, Vaňkát. ŽK: Dudl, Březina - Trávníček, Rybička, Fofana. Bez diváků.

Vyšehrad - Líšeň 1:1 (0:0)
Branky: 80. Čvančara - 67. Zikl. Rozhodčí: Cihlář - Vlasjuk, Klupák. ŽK: Kokorovič, Šandera - Černín, Vasiljev, Silný, Šenk. Bez diváků.

Hradec Králové - Třinec 2:2 (1:2)
Branky: 26. Rada z pen., 70. Mejdr - 17. Gáč, 31. Kušnír. Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Poživil. ŽK: Kušnír, Janoščin, Akulinin (všichni Třinec). Bez diváků.

Prostějov - Vítkovice 4:1 (2:0)
Branky: 23. Koudelka, 26. Slaměna, 90. Rolinc, 90.+3 Stříž - 52. Chvěja. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Hurych. ŽK: Bialek, Stáňa, Šteigl - Russmann. Bez diváků.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.