SESTŘIH: Příbram - Slavia 0:1. Střídající Musa trefil třetí výhru v řadě

Autor: ČTK, iSport.cz
5
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté vedoucí Slavie ve 27. kole první ligy zvítězili na hřišti poslední Příbrami 1:0 až díky gólu střídajícího Petara Musy z 82. minuty, kterému ale podle dostupných opakovaných záběrů mohla předcházet Zimova ruka. Pražští obhájci titulu po koronavirové pauze i potřetí vyhráli a vedou neúplnou tabulku o 11 bodů před Plzní, která má k dobru středeční zápas v Ostravě. Příbram poprvé pod trenérem Pavlem Horváthem prohrála a na předposlední Opavu ztrácí bod.

Na souboj posledního s prvním v tabulce se dostali opět příbramští majitelé permanentek a ti sledovali, jak velké sebevědomí domácí nabrali sobotní výhrou 2:1 v Olomouci. V držení míče podle očekávání sice vládli slávisté, ale Středočeši nevypustili žádný souboj a jak byla možnost, snažili se vyslat vpřed rychlého Polidara, který dokázal hosty několikrát pozlobit.

Možnosti skórovat měli ale dříve slávisté, už v jedenácté minutě odraženým míčem trefil Stanciu tyč a zdálo se, že ligový lídr se rychle rozjede. Jenže šancí z jeho strany příliš nepřibývalo, do zahuštěné příbramské defenzivy se hosté dostávali složitě.

Nejnebezpečněji vypadaly jejich rychlé akce, které přišly ve chvíli, kdy se domácí vydali ve větším počtu do útoku, což ale nebylo příliš často. Nebezpečná byla pouze standardní situace, kterou musel odvracet hlavou Coufal.

SESTŘIH: Příbram - Slavia 0:1. Hosté vyválčili výhru, Musovu gólu možná předcházela ruka

Před poločasem dvakrát naznačil cestu za vedením slávistický Tecl, ale domácí drželi v poločase cenou remízu a krátce po změně stran naznačil Soldát, že by rádi sáhli i po výhře, ale příbramský záložník hlavou minul.

Po hodině hry se zdálo, že Pražané přece jen najdou častěji cestu přes příbramskou "vozovou hradbou", ale Traorého pokus uvnitř šestnáctky Melichar zlikvidoval. Hosté ale zvyšovali tlak, několikrát si říkali o penaltu, přicházely i přímé kopy a Stanciu z jednoho z nich opět trefil tyč.

Osm minut před koncem stále se zvyšující červenobílý tlak vyvrcholil gólem, který po sérii důrazných soubojích uvnitř šestnáctky vstřelil střídající Musa přesnou ranou. Chorvatský útočník dal desátý ligový gól v sezoně a zařadil se mezi šest nejlepších kanonýrů soutěže.

Dostupné opakované záběry nicméně napovídají tomu, že Musově gólu mohla předcházet ruka slávisty Zimy, který právě horní končetinou zřejmě míč posunul ke střelci vítězné branky.

Domácí se v závěru snažili riskantní hrou ještě vyrovnat, ale zkušenější hosté si už tři body pohlídali a Příbram v lize porazili poosmé za sebou.

Domácí:

Hosté: 82. Musa

Domácí: Melichar – Kvída (68. Michal Škoda), Kingue, Dramé, Nový – Antwi (68. Pazdera), Tregler, Soldát (84. Hájek), Zorvan (75. Slepička), Jan Rezek (C) (83. Cmiljanović) – Polidar.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Traoré, Takács (68. Musa) – Masopust (59. Hellebrand), Stanciu (86. Frydrych), Provod – Tecl (86. Júsuf Hilál).

Příbram - Slavia: Traoré si seběhl doprostřed, ale střílel mimo bránu

Příbram - Slavia: Stanciův lahůdkový přímák skončil na spojnici!

Příbram - Slavia: Tecl pálil z úhlu, Melichar byl ale připraven

Příbram - Slavia: Tecl dorazil Stanciovu střelu do sítě, asistent však odmával ofsajd

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905