• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Fotbalisté Kladna si spravili chuť, ve Slaném vyhráli přesvědčivě 7:1!

Sobota, 6. června 2020 14:24

Kladno zažilo už v prvním přátelském zápase po koronavirové přestávce divokou přestřelku a s góly nešetřilo ani ve druhém přípravném duelu. Na půdě Slaného si Kladeňáci v sobotu pořádně zastříleli a zejména díky výborné první půli vyhráli vysoko 7:1.

Fotbalisté Kladna si spravili chuť, ve Slaném vyhráli přesvědčivě 7:1! (Foto: KL)

SK Slaný – SK Kladno 1:7

Oba týmy se původně měly postavit k zápasu o body v rámci své Fortuna Divize B, nakonec se ale ve stejný den utkaly alespoň v rámci přípravy. Soutěžní ročník byl totiž kvůli pandemii viru COVID-19 anulován. A přátelský duel regionálních rivalů vyzněl jasně pro hosty!

Zápas se přitom mohl vyvíjet úplně jinak. Slaný začalo na domácí půdě lépe a šlo v úvodu dokonce do vedení, branka však nemohla být uznána kvůli faulu na kladenského brankáře. Následně už dominovali hosté, kteří byli extrémně smrtící v zakončení, o čemž svědčil také stav po první půli – 0:5!

Domácí, kteří se museli obejít bez čtyř obránců, postupně inkasovali z kopaček Šnobla, Holuba, Pospíšila a Tótha, přičemž poslední branku úvodních pětačtyřiceti minut vstřelil opět Šnobl. Do druhého dějství se tak vstupovalo za téměř rozhodnutého stavu, pro domácí ale mělo být ještě hůře!

Neuteklo mnoho času a navýšil Petr Růžička. Slánští se dostali ke slovu až vzápětí, kdy potrestal protiútok Maroušek. Na víc už se ale domácí celek nezmohl. Naopak se po dlouhém zranění mohl těšit z gólu Šíma, který stanovil hlavičkou konečný stav 1:7.

„Člověk není nikdy úplně spokojený. Hlavně v úvodu nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Je hezké, že jsme dali hodně gólů a měli další šance, ale pořád je na čem pracovat. Jsou tam například nedostatky při napadání, všemu se ještě budeme věnovat,“ zůstával nohama na zemi hostující trenér Jan Pejša, který už po posledním zápase prozradil, že tým momentálně zkouší několik hráčů a zvyšuje konkurenci v kádru.

„Konkurenční prostředí vždycky prospěje a nemusí to být jen ve sportu. Prostě člověka donutí k lepší výkonnosti v tréninku i zápase, takže to kvituji,“ prozradil kladenský trenér a dodal, že se tým dál rozhlíží po posilách.

Kladno má za sebou úvodní dva přátelské zápasy z červnové přípravy, další odehraje příští sobotu od 10:15 v Berouně.

Branky: Maroušek – 2x Šnobl, Holub, Pospíšil, Tóth, P. Růžička, Šíma.

Autor: (fa)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

6. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol