Šestý pohár pro Neapol! O triumfu nad Juventusem rozhodly penalty

Autor: ČTK, pav
0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté Neapole pošesté v historii získali Italský pohár. Ve finále porazili Juventus Turín po penaltovém rozstřelu 4:2. V normální hrací době na římském Stadio Olimpico gól nepadl.

Neapol mohl poslat ve 23. minutě do vedení Lorenzo Insigne, ale z přímého kopu trefil tyčku. Dvaačtyřicetiletý brankář Juventusu Gianluigi Buffon pak několika dobrými zákroky podržel turínský tým, který tolik šancí neměl.

Vzhledem k tomu, že se hráči teprve dostávají do tempa po tříměsíční koronavirové pauze a přerušená sezona italské ligy začne až v sobotu, nehrálo se prodloužení a rovnou následovaly penalty.

Na straně Juventusu hned v prvních dvou sériích selhali Paulo Dybala a Danilo, zatímco všichni čtyři neapolští exekutoři byli úspěšní. Neapol vyhrála domácí pohár poprvé od roku 2014.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.