SESTŘIH: Boleslav – Budějovice 2:1. Obrat, v závěru rozhodl Mašek

Autor: ČTK, adl
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Mladá Boleslav slaví první výhru po restartu soutěže. V úvodním utkání skupiny o Evropu proti Českým Budějovicím vyhrála 2:1. Utkání se však pro Středočechy nevyvíjelo dobře. Už ve 14. Minutě se prosadil hostující Pavel Novák, o chvíli později neproměnil pokutový kop Lukáš Budínský. Ve druhém poločase nicméně přišel obrat, když se v 66. minutě trefil Tomáš Ladra a v samotném závěru rozhodl Dominik Mašek. Odveta v Českých Budějovicích se hraje v sobotu.

Místo zraněného Drobného nastoupil v hostující brance Křížek. Hned z první šance zápasu padl ve 14. minutě gól. Mészáros odcentroval přes Zeleného, Novák ve vápně přeskočil Křapku a jeho hlavička přesně zapadla k tyči.

Domácím se brzy naskytla příležitost srovnat, když Fulnek ve 20. minutě nastřelil v šestnáctce ruku obránce Talověrova. K penaltě se postavil kapitán Budínský, jenže jeho razantní střela skončila na tyči. O chvíli později z hranice vápna vypálil nad Ladra. Na druhé straně po Novákově centru hlavičkoval nad Schranz. V 31. minutě nahradil Wágner zraněného domácího záložníka Hubínka.

Do druhého poločasu nenastoupil kapitán Jihočechů Sivok, jehož vystřídal Havel. Mladá Boleslav málem srovnala, ale Budínský po Ladrově nahrávce zamířil ve vápně do břevna.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - České Budějovice 2:1. Obrat Středočechů v závěru dokonal Mašek

V 66. minutě Wágner posunul míč v pádu na Ladru, jenž střelou na zadní tyč srovnal. Vzápětí Wágner před brankou těsně nedosáhl na Fulnekovu střílenou příhrávku. U obou trenérů postupem času plály emoce a rozhodčí Proske jim udělil žlutou kartu.

Minutu před vypršením základní hrací doby zařídil výhru domácích Mašek, který si naběhl do šestnáctky na Fulnekovu přihrávku a nikým nekrytý bez problémů zakončil do odkryté branky.

Mladá Boleslav, která loni skupinu o Evropu ovládla, zvítězila v lize po šesti zápasech a celkově ve druhém z posledních třinácti. Středočeši doma v lize vyhráli po pěti utkáních a na vlastním hřišti zdolali Dynamo v nejvyšší soutěži popáté v řadě. Jihočeši venku v lize nevyhráli v pátém duelu za sebou.

Domácí: 66. Ladra, 89. Mašek

Hosté: 14. P. Novák

Domácí: Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený – Janošek (80. Túlio), Hubínek (31. Wágner) – Ladra (88. Douděra), Budínský (C), Fulnek – Jiří Klíma (46. Mašek).

Hosté: Křížek – Čolić, Sivok (C) (46. L. Havel), Talovierov, P. Novák – Čavoš, Javorek – Mészáros (71. Ledecký), Šulc (88. Kulhánek), Mršić (62. Brandner) – Schranz.

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - České Budějovice: Fulnek našel Maška, tomu stačilo nastavit nohu, 2:1

Mladá Boleslav - České Budějovice: Budínský balon podebral a mířil vysoko nad

Mladá Boleslav - České Budějovice: Fulnek udržel na zádech Talovierova a mířil jen těsně vedle

Mladá Boleslav - České Budějovice: Ladra střelou na zadní tyč překonal Křížka, 1:1

Mladá Boleslav - České Budějovice: Budínský po přihrávce Ladry orazítkoval břevno

Mladá Boleslav - České Budějovice: Čavošovu parádní dělovku vytěsnil bránící Tatajev

Mladá Boleslav - České Budějovice: Po centru Nováka hlavičkoval Schranz nad bránu

Mladá Boleslav - České Budějovice: Ladra z dobré pozice netrefil zařízení

Mladá Boleslav - České Budějovice: Budínský penaltu nedal, napálil jen tyč!

Mladá Boleslav - České Budějovice: Fulnek nastřelil ruku Talovierova, penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - České Budějovice: Mészárošův centr našel hlavu Nováka, jenž překonal Šedu, 0:1

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport, neděle 21. června 2020 Titulní strana deníku Sport, neděle 21. června 2020Foto Sport

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905