SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 2:0. Za domácí pálili Chorý a Čermák

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Před středečním šlágrem nadstavbové části FORTUNA:LIGY na Slavii Plzeň nezaváhala. Viktoria si doma poradila s Jabloncem 2:0, když dala po jednom kousku v obou poločasech. Tři body na konto červenomodrých přihrály góly Tomáše Chorého a Aleše Čermáka. V jedenácti jarních ligových zápasech tak Západočeši vyhráli hned desetkrát. Duel mezi Plzní a Jabloncem jsme sledovali ONLINE. V článku také naleznete VIDEA nejdůležitějších okamžiků.

Domácí: 19. Chorý, 71. Al. Čermák

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Bucha (81. Hořava), Kalvach, Al. Čermák – Kayamba (81. M. Havel), J. Kopic (60. Mihálik) – Chorý (55. Beauguel).

Hosté: V. Hrubý – Libor Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Považanec – Matoušek (79. Pleštil, 87. Černák), Kratochvíl, Hämäläinen (83. T. Pilík), Sýkora – Doležal (C) (83. Velich).

2 472 diváků

Domácí, kteří po středeční porážce 1:2 na Spartě vypadli v semifinále domácího poháru, si první šanci vytvořili v osmé minutě. Čermák ale přízemní střelou nepřekvapil Hrubého. Jablonecký gólman o chvíli později po rohu zblízka vyrazil Hejdovu ránu. Na druhé straně Sýkorův tečovaný pokus z úhlu těsně minul branku.

Plzeňští otevřeli skóre v 19. minutě. Čermák z rohového kopu našel nepokrytého Chorého a ten umístěnou hlavičkou nedal Hrubému šanci.

Po pasáži bez větších šancí mohl krátce před pauzou zvýšit Kopic, ale v dobré pozici si špatně zpracoval míč a jablonecká obrana si poradila, stejně jako v případě následné Kalvachovy rány.

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 2:0. Další výhra favorita, zářil Čermák

Na začátku druhé půle po zajímavé kombinaci hostů Sýkora zblízka zakončoval nepřesně. Vedle hlavičkoval také Chorý po dalším centru od Čermáka. Poté udělal Hrubému problémy Řezníkův centr, ale ani Kayamba po otočce branku netrefil.

Plzeňští přidali druhý gól v 71. minutě. Střídající Mihálik posunul míč na Čermáka, ten se na hranici šestnáctky otočil okolo bránícího Kroba a střelou k tyči překonal Hrubého. Jablonecký gólman celou domácí akci založil nepřesným odkopem.

Viktoria neprohrála ve dvanáctém ligovém utkání po sobě a v posledních pěti kolech navíc neinkasovala.

Pokud ale její úspěšná šňůra ve středu skončí a Plzeň podlehne Slavii, připadne mistrovský titul opět po roce právě bíločervenému týmu z Vršovic.

6. Ostrava 35 12 11 12 47:43 47
Plzeň - Jablonec: Čermák se skvěle otočil a překonal Hrubého, 2:0!

Plzeň - Jablonec: Hrubý skvěle vytáhl Řezníkův těžký centr před Kayambou
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Jablonec: Čermákův centr trefil Chorý, ale balon proskákal vedle

Plzeň - Jablonec: Kratochvíl si pohrál s Kalvachem, Hruška musel daleko z brány

Plzeň - Jablonec: Další nebezpečná skrumáž ve vápně, Kalvachovu ránu tečoval Hejda

Plzeň - Jablonec: Rychlý brejk Viktorie, před Kopicem ale zasáhl Matoušek

Plzeň - Jablonec: Úplně volný Krob poslal svůj nebezpečný střelecký pokus nad bránu

Plzeň - Jablonec: Kayamba se famózně zbavil Holíka, Kovaříkova rána zblokována

Plzeň - Jablonec: Chorý skvělou hlavičkou posílá Viktorii do vedení, 1:0!

Plzeň - Jablonec: Sýkorův jedovatý střílený pokus byl sražen na roh

Plzeň - Jablonec: Čermák prováhal možnost přihrát Kayambovi do tutovky, střelu kryl Hrubý

Plzeň - Jablonec: Obří závar před bránou hostů! Hejdu ale skvěle vychytal Hrubý

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport, neděle 21. června 2020 Titulní strana deníku Sport, neděle 21. června 2020Foto Sport

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905