Souček si dal vlastní gól a West Ham znovu padl, ztratil i Leicester

Autor: ČTK, ros
4
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český reprezentační záložník Tomáš Souček si v 31. kole anglické ligy vstřelil vlastní gól a fotbalisté West Hamu kvůli tomu prohráli londýnské derby na půdě Tottenhamu 0:2. "Kladiváři" i v druhém utkání po koronavirové přestávce utrpěli porážku 0:2 a stále více si komplikují boj o záchranu. V neúplné tabulce mají na 17. místě stejně bodů jako osmnáctý Bournemouth, který figuruje na první sestupové pozici a navíc odehrál o zápas méně.

Souček stejně jako v úvodním duelu po koronavirové pauze nechyběl v základní sestavě, ale premiérového gólu za West Ham se ani tentokrát nedočkal. Pětadvacetiletý středopolař, který do Anglie zamířil v zimě na hostování s opcí ze Slavie, se naopak stal smolařem utkání.

Poté, co hosté přežili několik šancí a zásah videorozhodčího je uchránil od inkasované branky, Souček v 64. minutě vlastním gólem otevřel skóre. Po rohovém kopu zřejmě viděl míč přes stínící hráče až na poslední chvíli a po nešťastném odrazu od nohy zamířil do branky svého týmu.

Tomáš Souček si v zápase s Tottenhamem vstřelil vlastní branku

V 82. minutě přidal favorit pojistku, když sólo proměnil Harry Kane. Kapitán anglické reprezentace dal první gól po návratu po zranění a od konce prosince. Tottenham po koronavirové pauze po úvodní remíze s Manchesterem United tentokrát získal všechny body a je sedmý.

Leicester se i ve druhém utkání po nucené přestávce musel spokojit jen s remízou. Třetí tým tabulky hrál doma bez branek s Brightonem a do velké míry za bodový zisk vděčil svému brankáři Kasperu Schmeichelovi, který chytil penaltu.

Už ve 14. minutě ji proti dánskému gólmanovi kopal francouzský útočník Neal Maupay. Hrdina sobotního zápasu s Arsenalem, ve kterém v nastavení rozhodl o vítězství, ale předchozí faul nepotrestal a Schmeichel nepříliš dobře umístěný míč lapil u pravé tyče. Domácí se dožadovali pokutového kopu v úplném závěru za ruku, ale rozhodčí ji neodpískal a verdikt potvrdil i jeho kolega u videa.

Leicester stále bezpečně drží pozici znamenající účast v Lize mistrů, na pátý Manchester United má devítibodový náskok. Brighton je na 15. místě neúplné tabulky šest bodů od sestupového pásma.

Arsenal dohraje sezonu bez zraněného Lena

Fotbalisté Arsenalu budou muset dohrát sezonu bez brankáře Bernda Lena. Osmadvacetiletý německý fotbalista si při srážce s Nealem Maupayem z Brightonu v sobotním ligovém zápase (1:2) natáhl vazy v koleni a léčba zabere nejméně čtyři týdny.

Leno se zranil poté, co v 36. minutě vyskočil na centr a srazil se s Maupayem. Hřiště opustil na nosítkách a na francouzského útočníka Brightonu se šestinásobný reprezentant hodně zlobil. Obavy z přetržených vazů se dnes nicméně nepotvrdily.

V dalších duelech počínaje čtvrtečním proti Southamptonu bude strážit branku desátého celku Premier League Argentinec Emiliano Martínez.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.