Na UTS v Nice si čtvrté výhry připsali Berrettini a Tsitsipas. Thiem porazil Goffina

28. 6. 2020, 12:45
Aktuality 0
ULTIMATE TENNIS SHOWDOWN - V sobotu v Nice pokračoval pátým kolem Ultimate Tennis Showdown. Už čtvrté vítězství zaznamenali Ital Matteo Berrettini a Řek Stefanos Tsitsipas. Zvítězil také Dominic Thiem, jenž si poradil s Belgičanem Davidem Goffinem.
Matteo Berrettini (© UTS)

Třetí víkend v Nice pokračuje Ultimate Tennis Showdown. Páté kolo zahájil výhrou domácí Corentin Moutet, který porazil 4-0 na sety Dustina Browna a získal druhý bod. Naopak poražený Němec prohrál všech pět zápasů.

Kontakt s čelem tabulky udržuje australský mladík Alexej Popyrin, který si třetí vítězství připsal proti domácímu rebelovi Benoitu Pairemu.

Dobré výsledky z předchozích kol nedokázal potvrdit Francouz Richard Gasquet, jenž neuhrál ani set proti Italu Matteu Berrettinumu. Tři sety přitom byly velmi vyrovnané.

Stefanos Tsitsipas byl večer na blízko své druhé porážce. Řecký mladík ale utkání se španělským veteránem Felicianem Lópezem otočil a po výhře 13-16 14-16 13-12 16-11 2-0 si připsal čtvrtý bod.

Třetí hráč světa Dominic Thiem si na nedostatek zápasového vytížení během koronavirové pauzy stěžovat nemůže. Po dvou duelech na antuce ve Vídni v sobotu v noci odehrál svůj celkově třetí zápas na tvrdém povrchu v Nice, kde v rámci Ulltimate Tennis Showdown porazil 15-10 16-10 13-10 14-16 Belgičana Davida Goffina a po Tsitsipasovi tak zaznamenal další cenný skalp.

Ultimate Tennis Showdown? Turnaj s netradičními pravidly
Akci Ultimate Tennis Showdown vymysleli Patrick Mouratoglou, tenisový expert a dlouholetý kouč Sereny Williamsové, a otec australského talentovaného tenisty Alexeje Popyrina. Fungovat by měla nejen v době přerušené sezony.

Soutěž se koná v Akademii Patricka Mouratogloua v Nice na tvrdém povrchu a má netradiční pravidla, která mají podle organizátorů přitáhnout k tenisu fanoušky mladší generace.

Nejzásadnějším rozdílem v pravidlech je bodování, které dává tenistům prostor k taktizování. Hraje se na čtyři sety (čtvrtiny), přičemž každý set trvá 10 minut a získá ho tenista, který po uplynutí doby vyhraje více bodů. Za případného stavu 2-2 na sety se hraje rozhodující set, který skončí ve chvíli, kdy jeden z hráčů vede rozdílem dvou bodů.

Tenisté během zápasu mohou využívat různé bonusy včetně žolíka, kdy v případě vítězné výměny získají místo jednoho tři body. Mohou být koučování svými trenéry, o dvouminutových pauzách mezi sety odpovídají na krátké otázky fanoušků či moderátorů. Hráči nejsou trestáni za výlevy emocí. Diváci do areálu kvůli pandemii koronaviru nesmí.

Turnaje se mělo zúčastnit deset tenistů, přičemž se utkává každý s každým. Do hry však postupně zasahují náhradníci. Hraje se vždy o víkendu, každý tenista během něj odehraje dva zápasy. První dva hráči ve skupině si zajistí postup do semifinále, tenisté na 3. až 6. místě postoupí do čtvrtfinále.