Evans v Londýně porazil i Edmunda a ovládl Battle of the Brits

28. 6. 2020, 18:39
Aktuality 0
BATTLE OF THE BRITS - Halový turnaj osmi britských tenistů (Battle of the Brits) v Londýně vyhrál Dan Evans. Aktuálně nejvýše postavený Brit v žebříčku ATP ve finále porazil hladce ve dvou setech Kylea Edmunda a navázal na včerejší skalp Andyho Murrayho.
Dan Evans

Battle of the Brits byla další z akcí během koronavirové pauzy, která se koná bez diváků a za přísných hygienických opatření. Pořádal ji deblový specialista Jamie Murray v britském Národním tenisovém centru v Londýně, kde se hrálo v hale na tvrdém povrchu. Akce měla  formát Turnaje mistrů.

Bez porážky soutěží prošel 28. hráč světa Dan Evans. Poté, co ve skupině porazil Jaye Clarka, Camerona Norrieho a náhradníka Ryana Penistona, vyřadil v sobotním semifinále největší britskou hvězdu Andyho Murrayho a dnes uspěl i ve finále proti Kyleu Edmundovi.

Dan EvansTřicetiletý Evans sice na začátku obou setů přišel o podání, ale sám využil 7 z 11 brejkbolů a po hodině a čtvrt zvítězil snadno 6-3 6-2.

"Byl to dlouhý a skvělý týden. Nečekal jsem, že to bude tak velké," radoval se Evans, který ve finále spáchal jen tři nevynucené chyby, zatímco Edmund jich udělal dvacet. "Byl to povedený turnaj a každý hráč tady za něj byl moc rád. Doufám, že na výkony navážu i v srpnu na turnajích ATP," dodal.

K zápasu o konečné 3. místo nenastoupil Andy Murray, kterého nahradil ve skupině vyřazený James Ward. Zápas 'o bronz' vyhrál Cameron Norrie, jenž uspěl po setech 6-3 7-5.

Ve čtyřhře triumfovali už v sobotu navzdory porážce v úvodním zápase největší favorité Jamie Murray a Neal Skupski.

Cílem turnaje bylo kromě získání herní praxe vybrat částku minimálně 100 tisíc liber pro charitativní organizaci NHS.