SESTŘIH: Slavia – Jablonec 4:0. Střelec Musa, oběma týmům se zranily opory

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Sešívaní slaví ve velkém stylu. Po středečním zisku titulu v Edenu přejeli ve třetím kole nadstavby Jablonec jednoznačně 4:0, když dva góly vstřelil Petar Musa, který v závěru odmítl hattrick neproměněnou penaltou. Po jednom přidali Petr Ševčík s Lukášem Masopustem. Kaňkou na pohodovém podvečeru je zranění Ondřeje Kúdely, který ze zápasu odkulhal. Jablonec zase musel střídat brankáře Hrubého a ze zdravotních důvodů nedohrál ani Oscar.

Domácí: 8. Musa, 34. Ševčík, 58. Musa, 87. Masopust

Hosté:

Domácí: Markovič – Coufal, Kúdela (33. Frydrych), Takács, Bořil (C) (73. Felipe) – Oscar (73. Masopust), Ševčík (60. Hellebrand) – Stanciu, Júsuf Hilál (60. Traoré), Provod – Musa.

Hosté: V. Hrubý (29. Hanuš) – Plechatý, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hübschman (C) – R. Acosta, T. Pilík, Hämäläinen (68. Chramosta), Černák (46. Macháček) – Doležal (75. Velich).

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Slavistický trenér Trpišovský při jistém titulu zamíchal sestavou méně, než se čekalo. V zahajovací jedenáctce nechyběly opory Coufal, Bořil, Kúdela, Ševčík či Stanciu. Mezi tyčemi ale teprve podruhé v lize dostal šanci mladík Markovič. Jablonci stejně jako při nedávném debaklu v Edenu 0:5 v závěru základní části chyběla řada hráčů, někteří kvůli zranění, jiní kvůli tomu, že na severu Čech hostují ze Slavie.

Od úvodu bylo patrné, že hosté nemají v oslabené sestavě velké šance na úspěch. Pražané dominovali a na konci sedmé minuty otevřeli skóre. Po Stanciuově centru se z první prosadil Musa. Rozhodčí Lerch branku uznal, přestože poblíž stojící Coufal byl v ofsajdu a snažil se zapojit do akce.

SESTŘIH: Slavia - Jablonec 4:0. Mistrovský koncert, Musa krůček od hattricku

Oba týmy už v první půli kvůli zranění přišly o oporu. Ve 29. minutě vystřídal jabloneckého gólmana Hrubého Hanuš a poté odstoupil ze hry domácí Kúdela.

O chvíli později slávisté zvýšili. Provodovu střelu zablokoval Plechatý jen k Ševčíkovi a ten poslal míč do odkryté branky. Navázal na minulou vítěznou trefu proti Plzni a ve 100. ligovém duelu zaznamenal desátý gól. Hosté zahrozili až minutu před pauzou, kdy Hämäläinen po rohu s přispěním drobné teče brankáře Markoviče hlavičkoval o zem těsně nad.

V 53. minutě mohl přidat třetí gól Pražanů Musa, ale Hanuš ho vychytal. Svou druhou branku v utkání slavil chorvatský útočník až pět minut nato. Důrazem obral o míč stopera Štěpánka a samostatný únik zakončil přesně k tyči. Vstřelil 13. gól a posunul se do čela tabulky kanonýrů.

Jablonec na zdramatizování utkání neměl síly. Naopak zvýšit mohl Coufal, jehož pokus ze strany vyrazil Hanuš. V 79. minutě na poslední chvíli zastavil Pilíkovu střelu do odkryté domácí branky Provod a hosté se tak nedočkali ani jednoho gólu.

Místo toho ještě znovu inkasovali. Po Stanciuově pasu postupoval v 86. minutě na Hanuše střídající Masopust a nezaváhal. Po Pilíkově zákroku pak ještě domácí měli penaltu, ale Musa ji ve třetí minutě nastavení neproměnil a odmítl premiérový hattrick v české lize. Pražanům chyběl gól k vyrovnání minulé výhry nad Jabloncem 5:0.

Klíčové okamžiky zápasu:

Slavia - Jablonec: Trpišovský porušil penaltový rituál a Musa hattrick nezkompletoval!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Jablonec: Pilík přišlápl Provoda ve vápně, domácí mají penaltu!

Slavia - Jablonec: Pátý zásah jen těsně nepřidal skvělou střelou Traoré!

Slavia - Jablonec: Dokonce i Masopust skóroval! Proměnil sólo, 4:0

Slavia - Jablonec: Pilíkovu ránu na zadní tyči zblokoval skvělý Provod

Slavia - Jablonec: Provod po Masopustově centru málem pálil do šibenice!

Slavia - Jablonec: Oscar se hnal za míčem za obranu, zajel přitom do brankáře

Slavia - Jablonec: Neskutečný Coufalův volej skončil málem v šibenici!

Slavia - Jablonec: Volného Coufala na zadní tyči ve stoprocentní šanci vychytal Hanuš!

Slavia - Jablonec: Musa si zpracoval na hruď a z voleje pálil k pravé tyči

Slavia - Jablonec: Musa obral Štěpánka o míč a zakončil přesně, 3:0!

Slavia - Jablonec: Pilíkův trestňák Markoviče nevystrašil

Slavia - Jablonec: Provod spálil tutovku, pak se Takács strachoval, jestli nebude vyloučen

Slavia - Jablonec: Skvělá hlavička Hämäläinena a ještě lepší zákrok Markoviče!

Slavia - Jablonec: Ševčík dorazil Provodovu ránu do sítě, 2:0!

Slavia - Jablonec: Musa po Coufalově centru zakončil z první těsně vedle

Slavia - Jablonec: Stanciův volej se snesl vedle pravé tyče

Slavia - Jablonec: Musa po skvělém Stanciově centru udeřil, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905