Pardubice zdolaly Jihlavu a vedou druhou ligu, trenér hostů dostal červenou

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Pardubic porazili v dohrávce 27. kola druhé ligy šestou Jihlavu 2:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Brno. Východočeši navíc mají k dobru odložený zápas v Třinci.

Domácí rozhodli o výhře dvěma góly v úvodní desetiminutovce. V páté minutě se po Čelůstkově centru prosadil hlavou Černý. O pět minut později po další Čelůstkově přihrávce do vápna doputoval míč k Hlavatému, který v pádu zvýšil na 2:0.

Vysočina snížila v 57. minutě díky Zoubelemu, který proměnil pokutový kop. V 87. minutě obdržel hostující trenér Kučera červenou kartu kvůli hozené lahvi na hřišti, přestože ji nehodil on.

Pardubice, které předtím dvakrát remizovaly, neprohrály už deset kol. Jihlava nenavázala na předchozí dvě výhry a potvrdila, že se jí venku v ligové sezoně nedaří. Na hřištích soupeřů naplno bodovala jen ve dvou ze 14 zápasů.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 27. kolo:

Pardubice - Jihlava 2:1 (2:0).

Branky: 5. Černý, 10. Hlavatý - 57. Zoubele z pen. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Vlasjuk. ŽK: Solil, Ewerton, Jeřábek - Fortelný, Diouf, Mikuš, Kučera (trenér), Smejkal. ČK: 87. Kučera (trenér Jihlavy). Diváci 650 (limit 5000 osob na stadionu).

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.