Panorama

Bayern obhájil vítězství v Německém poháru a má double. Přidá další trofej v Lize mistrů?

Roli favorita ustáli s přehledem a po roce si opět podmanili Německý pohár. Fotbalisté Bayernu Mnichov totiž v berlínském finále přestříleli Leverkusen 4:2. Bavorský velkoklub získal DFB-Pokal již podvacáté a vzhledem k mistrovskému titulu v Bundeslize slaví double.

Fotbalisté Bayernu s trofejí pro vítěze Německého poháru
zdroj: REUTERS

Utkání hrané na olympijském stadionu v Berlíně strhl na stranu Bayernu David Alaba, který v 16. minutě trefil přímý volný kop z hranice pokutového území do šibenice. Z úniku na něj navázal Serge Gnabry a po přestávce i nejlepší střelec letošního bundesligového ročníku Robert Lewandowski, jehož ránu z 30 metrů brankář Lukas Hradecky neudržel.

Leverkusen sice snížil v 63. minutě, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Sven Bender, ale Bayern mohl dohrávat finále v klidu díky druhému zásahu Lewandowského. Konečné skóre stanovil v nastaveném čase z penalty Kai Havertz.

Finále fotbalového Německého poháru:

Bayern Mnichov - Leverkusen 4:2 (59. a 89. Lewandowski, 16. Alaba, 24. Gnabry - 63. Bender, 90.+4 Havertz z pen.).