Inter podlehl Bologni, Lazio nestačilo na AC Milán. Juventus po derby kráčí za titulem

AKTUALIZOVÁNO

O víkendu pokračuje italská Serie A a hned na úvod v sobotu bylo k vidění turínské derby, kde Juventus porazil FC Turín 4:1. Ve šlágru kola pak favorizované Lazio Řím podlehlo AC Milán 0:3. Italská liga pokračovala v neděli.

Skóre v derby otevřel už ve třetí minutě Paulo Dybala, po půl hodině hry zvýšil na 2:0 Juan Cuadrado. FC Turín sice snížil, Stará dáma ovšem z kopačky Ronalda zvýšila na 3:1 a vlastní branka Djidjiho stanovila konečné skóre 4:1. Juventus se tak zase vzdálil druhému Laziu Řím a kráčí si za dalším titulem v italské lize.

Sassuolo pak doma zdolalo Lecce 4:2. Lazio Řím odmítlo šanci dotáhnout se na Juventus alespoň o čtyři body a po prohře s AC Milán ztrácí římský klub na Starou dámu bodů rovnou sedm. Skóre otevřel Hakan Calhanoglu, z penalty se pak trefil kanonýr Zlatan Ibrahimovič a konečné skóre 3:0 stanovil v 59. minutě Ante Rebič.

V neděli Inter Milán doma překvapivě podlehl týmu Bologna 1:2, domácí navíc inkasovali červenou kartu a neproměnili penaltu. Zkrátka "zápas blbec" se vším všudy pro Conteho a spol. Brescia s Alešem Matějů v základní sestavě pak porazila Veronu 2:0, účastník čtvrtfinále Ligy mistrů Atalanta Bergamo zvítězila na hřišti Cagliari kvůli proměněné penaltě Luise Muriele.

V utkání Parmy s Fiorentinou byly k vidění tři penalty, všechny byly proměněny, dvě z nich proměnil hostující Pulgar a Fiorentina zvítězila 2:1. Sampdoria Janov porazila doma SPAL 3:0 a Udinese doma remizovalo s Janovem 2:2, přestože ještě v 80. minutě vedlo 2:0.

Večer se pak ještě odehrál další šlágr kola, kdy Neapol přivítala AS Řím. Týmy bojující o evropské poháry odehrály vyrovnané utkání, radovali se však domácí. Vítězný gól vstřelil v 82. minutě Lorenzo Insigne, Neapol porazila Vlky 2:1.

Serie A, 30. kolo:

Juventus - FC Turín 4:1 (3. Dybala, 29. Cuadrado, 61. Ronaldo, 87. Djidji (vl.) - 45+6. Belotti (pen.))
Sassuolo - Lecce 4:2 (5. Caputo, 63. Berardi (pen.), 78. Boga, 83. Muldur - 27. Lucioni, 67. Mancosu)
Lazio Řím - AC Milán 0:3 (23. Calhanoglu, 34. Ibrahimovič (pen.), 59. Rebič)
Inter Milán - Bologna 1:2 (22. Lukaku - 74. Juwara, 80. Barrow)
Brescia - Hellas Verona 2:0 (52. Papetti, 90+6. Donnarumma)
Cagliari - Atalanta 0:1 (27. Muriel (pen.))
Parma - Fiornetina 1:2 (59. Kucka (pen.) - 19. (pen.) a 31. (pen.) Pulgar)
Sampdoria Janov - SPAL 3:0 (12. a 45+3. Linetty, 45. Gabbiadini)
Udinese - Janov 2:2 (44. Fofana, 73. Lasagna - 81. Pandev, 90+7. Pinamonti)
Neapol - AS Řím 2:1 (55. Callejon, 82. Insigne - 60. Mkhitaryan)