SESTŘIH: Bohemians - Boleslav 2:1. Postup hostů, čeká je soupeř ze severu

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Mladé Boleslavi podruhé za sebou ovládli v první lize nadstavbovou skupinu o Evropu a postoupili do kvalifikačního duelu o účast v 2. předkole Evropské ligy, který se odehraje v neděli na hřišti pátého týmu skupiny o titul. Středočeši sice v odvetném utkání finále prohráli 1:2 na stadionu Bohemians 1905, ale úvodní zápas vyhráli 3:0.

„Klokani“ se ujali vedení zásluhou Davida Puškáče, ale do poločasu srovnal Jiří Klíma. Po změně stran vrátil vedení na stranu domácích Josef Jindřišek.

Trenér Bohemians Klusáček udělal oproti úvodnímu duelu hned sedm změn v základní sestavě, zatímco kouč Středočechů Weber ponechal totožnou sestavu. „Klokani“ se od začátku hnali za smazáním tříbrankového manka. Ve druhé minutě Hůlkovu tečovanou střelu zpoza vápna Šeda zneškodnil a o chvíli později si poradil s přízemním zakončením Vodháněla, který odehrál 50. ligový zápas.

SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 2:1. Srdnatý výkon Klokanů, postupují ale hosté

Na opačné straně se zaskvěl gólman Le Giang, který konečky prstů vytáhl Fulnekovu prudkou střelu z šestnáctky na roh. Poté zase Šeda vyrazil Mosquerovu střelu.

V 19. minutě se domácí dočkali. Puškáč si ve vápně zpracoval Mosquerovu hlavičku, posunul si míč mezi dvěma hostujícími hráči a zakončením v pádu k tyči nedal Šedovi šanci. Puškáč zaznamenal první ligovou trefu za Bohemians. Fanoušci hnali „Klokany“ za druhou brankou, jenže Nečas zblízka napálil jen Šedu.

Fotbalisté Bohemians po porážce v dvojzápase s Mladou Boleslaví

V 38. minutě Mladá Boleslav srovnala. Janošek přihrál Klímovi, který pohotově vystřelil a s pomocí nechtěné teče domácího beka Bederky překonal Le Gianga. Stylově tak oslavil 50. start v lize. Podle videorozhodčího nepředcházel akci ofsajd.

Vršovický celek musel v tu chvíli vsítit k postupu čtyři branky, ale do konce souboje se mu povedla jen jedna, když se v 54. minutě z přímého kopu z hranice šestnáctky prosadil kapitán Jindřišek. Další gólové šance si ale domácí nevypracovali. Mladá Boleslav nenavázala na předchozí tři ligové výhry.

Přestože Bohemians nepostoupili, v závěrečných minutách si od svých příznivců vysloužili potlesk a oslavné pokřiky.

Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!

Domácí: 18. Puškáč, 54. Jindřišek

Hosté: 38. Jiří Klíma

Domácí: P. Le Giang – Mosquera, Köstl, Hůlka, M. Dostál – Jindřišek (C), Bederka (76. Krch) – Nečas (76. Ugwu), Vacek (63. Vaníček), Vodháněl – Puškáč (63. Květ).

Hosté: Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (72. Pudil), Túlio – Ladra (55. Wágner), Budínský (C) (90. Mašek), Fulnek (90. Douděra) – Jiří Klíma (72. Mazuch).

Bohemians Praha 1905 Vše o klubu ZDE FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl

Bohemians - Mladá Boleslav: Puškáč dal Klokanům naději! Ti po parádní ráně vedou 1:0
Bohemians - Mladá Boleslav: Mosquera namazal na Fulnekovu ránu, Le Giang skvěle zasáhl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Bohemians - Mladá Boleslav: Pořádný závar ve vápně hostů!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905