Společně s Thiemem a Berrettinim se do semifinále dostali Bautista a Rubljov

9. 7. 2020, 13:00
Aktuality 1
Do semifinále Thiem's 7 na antuce v rakouském Kitzbühelu se dostali papíroví favorité. Domácího Dominica Thiema a Itala Mattea Berrettiniho doprovodí do vyřazovací části Rus Andrej Rubljov a Španěl Roberto Bautista.
Dominic Thiem (© AFP)

Dnešní program pod Hahnenkammem ve 13:00 zahájil přímý souboj o semifinále a zároveň druhé místo ve Skupině B mezi Robertem Bautistou a Dennisem Novakem. Jasně navrch měl dvanáctý hráč světa Bautista, který za pouhých 50 minut hry domácího outsidera deklasoval 6-0 6-1.

Skupinu s předstihem vyhrál osmý hráč světa Matteo Berrettini. Nic na tom nemohla změnit ani Italova dnešní porážka s Rusem Karenem Chačanovem, který naopak byl už bez šance na postup.

Ve Skupině A měl jistý postup domácí pořadatel a největší hvězda turnaje Dominic Thiem. Ten nakonec prošel skupinou bez porážky i ztráty setu, když si dnes poradil 6-4 7-6 s Němcem Janem-Lennardem Struffem.

Thiem svou výhrou pomohl k postupu z 2. místa Andreji Rubljovovi, který neměl semifinále jisté ani navzdory dvěma výhrám. Tu druhou si připsal dnes připsal proti Noru Casperu Ruudovi, jehož zdolal po setech 6-2 3-6 10-4.

Thiem's Seven se hraje formátem Turnaje mistrů se dvěma čtyřčlennými skupinami, semifinále a finále. Tenisté si rozdělí prémie ve výši 300.000 eur (8 milionů korun), vítěz získá třetinu.