Vrchařskými šampiony Chrascina a Hrochová

Aktuality
neděle 2. srpna 2020
V Domašově u Bělé pod Pradědem proběhlo mistrovství České republiky v běhu do vrchu. V hlavních kategoriích se z titulů radovali Marek Chrascina a Tereza Hrochová.

V mistrovském závodě mužů potvrdil roli mírného favorita Marek Chrascina z Třince. Bronzový muž loňského světového šampionátu v běhu do vrchu si poradil s tratí nejrychleji ze všech v čase 40:45. Pro stříbro si doběhl velezkušený vrchař Jan Janů z Pardubic, jenž zvládl 9.5 kilometru za 42:54. Na bronzový stupínek vystoupal běžecký objev této sezóny David Pelíšek z Olomouce za 43.53.

Mezi ženami byly rozestupy prvních tří závodnic v cíli výrazně menší než u mužů. Všechny se totiž vešly do jedné minuty. Z triumfu se radovala plzeňská Tereza Hrochová v čase 50:18. Stříbro si na krk pověsila Pavla Schorná-Matyášová z Maratonstavu Úpice za 50:37 a bronzová byla další vrchařská matadorka Lucie Maršánová z Olympu Praha v čase 50:44.

Závodu juniorek jasně dominovala Adéla Koláčková z Olympu Brno. Náročnou šestikilometrovou trať uběhla za 34:12 a nejbližší pronásledovatelce nadělila téměř tři minuty. Tou byla nakonec stříbrná Iva Gieselová z Šumperka za 37:02. Pod 38 minut stlačila svůj čas i bronzová Soňa Kouřilová z Moravské Slavie Brno (37:44).

Klání juniorů vyznělo nejlépe pro Davida Bílka z Jiskry Ústí nad Orlicí, jenž proběhl cílem v šestikilometrového závodu v čase 31:25. Stříbro putuje do ostravských Vítkovic zásluhou Benjamina Vrbovského za 31:58. Pro bronz si doběhl šumperský Ondřej Studnička (32:35).