Ostrava - Jihlava

Bernal potvrdil formu před Tour, vyhrál čtyřetapové Route d'Occitanie

Kolumbijský cyklista Egan Bernal demonstroval svou formu necelý měsíc před obhajobou loňského triumfu na Tour de France vítězstvím v závodě Route d'Occitanie. Třiadvacetiletý jezdec vyhrál čtyřetapový závod na jihu Francie s náskokem 19 sekund před ruským kolegou z týmu Ineos Pavlem Sivakovem.

Bernal udělal rozhodující krok k celkovému úspěchu vítězstvím v pondělní královské etapě. V dnešním finále dojel při výhře domácího Benoita Cosnefroye čtvrtý.

Čtyřnásobný šampion Tour de France Chris Froome působil na Route d'Occitanie spíše jako pomocník týmových kolegů Bernala se Sivakovem a obsadil celkové 37. místo.

Jediný český cyklista Josef Černý byl sedmý v první etapě a v konečném pořadí skončil v šesté desítce.

Generálkou na Tour bude 12. až 16. srpna závod Critérium du Dauphiné. "Stará dáma" se v upraveném kalendáři kvůli pandemii koronaviru pojede od 29. srpna do 20. září.