Tým Elkov Kasper zahájil Czech Cycling Tour 4. místem v časovce

Praha

Nejlepší český tým Elkov Kasper obsadil na úvod Czech Cycling Tour čtvrté místo v časovce družstev se startem a cílem v Uničově. Sestava královehradecké stáje sice nezopakovala druhou příčku z loňského ročníku, ale na trati 18,1 km zaostala jen tři sekundy za jezdci týmu Sunweb na druhé pozici.

Závodníci celku Elkov - Kasper.

Z vítězství se stejně jako minulý rok radovali cyklisté Mitcheltonu-Scott, jednoho ze šesti worldtourových týmů na silně obsazeném závodě. Elkov Kasper za sebou nechal například stáje Jumbo-Visma či Bora-hansgrohe.

"Od startu jsme nasadili tempo na úplné hraně, které jsme dokázali udržet prakticky po celou dobu. Míst, kde by se dal získat další náskok, moc nebylo. Na trati navíc po celou dobu foukal boční vítr a o to to bylo dnes obtížnější," uvedl v tiskové zprávě jeden z členů české sestavy Jakub Otruba.

Závodníci celku Elkov - Kasper. První zleva Adam Ťoupalík.

Mitchelton-Scott zvítězil s náskokem 25 sekund, trikot vedoucího jezdce si v pátek obleče jeho australský lídr Luke Durbridge. Druhý skončil Sunweb těsně před dánským týmem Uno-X, jenž dojel ve stejném čase. Elkov-Kasper měl odstup 28 sekund, v dresu pro nejlepšího Čecha závodu pojede průběžně šestnáctý Michal Schlegel.

Druhá etapa z Prostějova do Uničova bude měřit 193,7 km. Závod končí v neděli.

Cyklistický závod Czech Cycling Tour - 1. etapa (časovka družstev 18,2 km v Uničově):
1. Mitchelton-Scott 19:49