• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Jezdec Motosportu Chýnov Michael Sandner drtí na MMČR všechny soupeře

Závodník Motosportu Chýnov Michael Sandner si užívá pozici lídra seriálu MMČR. Naposledy vyhrál v Lokti. , Autor: Pavel Horák

Závodník Motosportu Chýnov Michael Sandner si užívá pozici lídra seriálu MMČR. Naposledy vyhrál v Lokti.     Autor: Pavel Horák

CHÝNOV - Další suverénní vítězství! Oddíl Motosport Chýnov prožívá zlaté časy. Jeho závodník Michael Sandner v neděli 9. srpna opět jasně zvítězil na čtvrtém závodě MMČR v motokrosu třídy MX2, tentokrát na světové trati v Lokti. I přes velké horko se na start postavilo velké množství jezdců, kteří se postarali o krásné závody. Na čele seriálu vede Sandner nad druhým závodníkem Johannesem Kleinem už o 45 bodů. „Tohle je pro náš tým obrovský úspěch, nikdy jsme neměli lídra seniorského seriálu v prestižních kategoriích MX1 nebo MX2. Ani si nepamatuji, že by někdy vedl jezdec nějakého jihočeského týmu seriál MMČR,“ říká ke skvělé zprávě ze světa motocyklů předseda Motosportu Chýnov Evžen Zadražil.

Michael Sandner si stejně jako v předchozím závodě zajistil jasné vítězství dvěma prvními místy. Na prvních pozicích jezdil téměř od začátku až do konce i přesto, že ve druhé jízdě měl trochu horší start. Jednadvacetiletý Sandner jezdí od svých šesti let a k motokrosu ho přivedl jeho soused. „Půjčil mi tehdy malou KTM a mně se to tak zalíbilo, že jsem z ní celý den neslezl," vzpomíná Michael Sandner na své začátky.

Další podrobnosti z motoristického života Michaela Sandnera přinese středeční Týdeník Táborsko.