V neděli 23. srpna se ve Slopném koná 16. ročník krosového běhu Slopenská desítka.

Start 10 kilometrů dlouhého hlavního závodu s celkovým převýšením 380 metrů, je v 13.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Prezentace probíhá od 11 hodin.

Pořadatelé vyhlásili 13 tradičních kategorií pro muže, ženy, juniory a juniorky. Ve 12 hodin a v 14.45 hodin má možnost si na zkrácených tratích od 300 metrů do 2 kilometrů zazávodit také mládež a děti.

,,Hlavní závod je však velmi náročný, protože povede po kotárech v okolí naší obce,“ upozorňuje ředitel krosového podniku ve Slopném Miroslav Švihel.

Ve Slopném se letos podruhé uskuteční i závod v ,,rodinné štafetě,“. ,,V ní se poběží tři úseky po 1 kilometru. Podmínkou je, aby všichni členové štafety byli z jedné rodiny, nebo alespoň nejbližší příbuzní. Také je potřeba, aby mezi členy štafety byly zastoupené dvě generace,“ vysvětluje kritéria zajímavého měření sil Švihel.

Letošní ročník Slopenské desítky je již tradičně zařazený do celoročního seriálu Běhy Zlín 2020.

V loňském roce se závodů ve Slopném zúčastnilo 128 mužů, 29 žen, 71 dětí žákovského věku, 73 předškoláků, 23 příchozích běžců a 9 štafet. Absolutním vítězem se stal Jonáš Hubáček (HOB Řetechov), který závod vyhrál v čase 37:23. V ženách vybojovala první příčku za čas 51:48 Martina Latináková ze Sehradic (Zvonek Sport Valašské Klobouky).

Traťový rekord v mužích drží Pavel Hrdina z AK Perná. Ten se v roce 2014 blýskl časem 36:01. Mezi ženami je traťovou rekordmankou Martina Vévodová ze stejného klubu, jež rovněž v roce 2014 zaběhla čas 44:50.