Archiv Z: ČSR - Kanada

Česká jednička na pražském challengeru končí. Veselý vypadl už ve 2. kole

Nejvýše nasazený tuzemský tenista nezvládl vstup do prvního turnaje po nucené pauze. Jiří Veselý skončil na pražském challengeru už ve druhém kole, když nestačil na Aslana Karaceva, kterému podlehl 3:6 a 4:6. Ruský hráč je přitom až v polovině třetí stovky světového žebříčku.

Veselý dohrál už ve 2. kole pražského Challengeru

Veselému patří v rankingu ATP 65. místo a v únoru získal titul v indickém Puné, ale první turnaj po nucené koronavirové pauze se mu nevydařil. Šestadvacetiletému Karacevovi podlehl stejně jako začátkem roku na challengeru v Bangkoku.

Ve druhém kole dvouhry uspěl jediný ze čtyř českých hráčů, kteří do něj v úterý zasáhli. Dvacetiletý Michael Vrbenský porazil 7:5 a 6:3 šestnáctého nasazeného Stevena Dieze z Kanady.

Tenisový turnaj mužů I. ČLTK Prague Open 2020, challenger okruhu ATP (antuka, dotace 137 560 eur):

Dvouhra - 2. kolo: Vrbenský (ČR) - Diez (16-Kan.) 7:5, 6:3, Karacev (Rus.) - Veselý (2-ČR) 6:3, 6:4, Laaksonen (7-Švýc.) - Šátral (ČR) 6:3, 3:6, 7:5, Gulbis (14-Lot.) - Paulson (ČR) 7:5, 5:7, 6:4.