Silesia Bike Marathon vyhráli Pavelková a Adel

Dvacátý ročník populárního závodu HEAD Silesia Bike Marathon na 90 km byl poprvé zařazen do seriálu Českého poháru, v němž už potřetí zvítězil Filip Adel (Superior Velsbike), když po Mostu a MTB Trilogy dominoval i v Opavě. Stříbro si se ztrátou 25 vteřin vyjel Dominik Buksa (Future Cycling - Northwave), bronz pak Michal Bubílek (Kross Bikeranch).

Mezi ženami na dlouhé trati triumfovala Klára Pavelková (SupGirls) před Janou Pichlíkovou (Kross Bikeranch).

Krátkou verzi na 55 km vyhráli Monika Kučerová (Head Pro MTB) a vloni sedmý muž z brněnského mistrovství Evropy v short tracku Tomáš Fláma.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Vítězství na @silesiabikemarathon! 🥇 • #alwaysrace #zavitezstvim #superiorbikes #lifeofacyclist @novacup.cz

Příspěvek sdílený Filip Adel (@filipadel),

Výsledky ženy 90 km
1. Klára Pavelková (SupGirls) 4:43:05 hod.
2. Jana Pichlíková (Kross Bikeranch) +8:16 min.
3. Karolina Bergerová (Carla.kupkolo.cz) +34:32

Výsledky muži 90 km
1. Filip Adel (Superior Velsbike) 3:53:32 hod.

Bylo super zase vidět Nina v háku, řekl Kulhavý po 9. místě
  2. Ostatní závodyFilip Adel a jeho čtvrtý Cape Epic. "Je to čest jet s Járou," říká
    Filip Adel a jeho čtvrtý Cape Epic. "Je to čest jet s Járou," říká
  3. Ostatní závodyKulhavý s Adelem zbrojí na Cape Epic
    Kulhavý s Adelem zbrojí na Cape Epic
  4. Český pohárSouboj Boroš vs. Štybar na MČR je zbožné přání, favoritem na domácí titul je táborský rodák