neděle 5.5 14:30 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Pohádková neděle pro děti.

• Výlet k pramenům řeky Volyňky

neděle 5.5 7:20 - Volyně – sraz na vlakovém nádraží

Mirovice čtyřmi góly vyloupily Hradiště

PÍSEK/HRADIŠTĚ – Los druhého kola nejnižší krajské soutěže skupiny C přinesl derby mužstev z Písecka. Hradiště hostilo fotbalisty Mirovic. První poločas byl poměrně vyrovnaný a hra se přelévala ze strany na stranu. Jedinou branku do přestávky vsítil mirovický Jakub Převrátil, který přesnou střelou zakončil svůj slalom mezi čtyřmi domácími hráči. Do druhé půle vstoupily lépe Mirovice a po zmatku v hradišťské šestnáctce odskočily na rozdíl dvou branek. Hradiště bylo více na míči a chtělo vstřelit kontaktní trefu. Jeho snaha ale většinou končila nepřesností před vápnem hostů. A tak udeřili znovu svěřenci trenéra Michala Obyta, konkrétně nová mirovická posila s ligovými zkušenostmi z Příbrami nebo Bohemians Praha – Matěj Štochl. Ten rozvlnil domácí síť ještě dvakrát a definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro Mirovice. Kromě velice dobrého výkonu hostů stál za povšimnutí také výkon pomezního Juraje Bernáta, který svými soudy budil dojem, že je na fotbale poprvé.

TJ Hradiště – SK Mirovice 0:4 (0:1)

Branky: Štochl 2, Převrátil, Kocourek

Rozhodčí: Klimeš – Hučík, Bernát. ŽK: 4:2 (D. Pichlík, Tichava, Pohnán, Blažek – Huleš, Chadima). Diváků: 80

Hradiště: Kaška – Mála, D. Pichlík, Kačírek, Valach (73. Hubička), Tichava (64. Nimburský), Chassard (46. Čejka), Stropnický, Pohnán, Blažek, Matějka (46. Pavlík)

Mirovice: Čejdík – Hřídel (61. Kvěch), Huleš, Mrlina (73. Chadima), Císař, Převrátil (62. Hlavín), Vondrák (56. Jelínek), Vodňanský, Štochl (90. Sedlák), Kocourek, Ševr

Ve středečních novinách zhodnotí derby trenéři obou celků.