Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Ovečky až do posledních vteřin trápily favorizovaný Absolut

PÍSEK – Letos se týmům z píseckého okresního přeboru ve futsalovém poháru velice dařilo a dva účastníci došli až do semifinále krajského kola. Po skvělém duelu Chelsea Fans s Dynamem České Budějovice se v úterý 1. září v obloukové hale představilo mužstvo Orange Sheep, kterému se do cesty postavil druholigový Absolut České Budějovice. Ani tentokrát neudělal celek z Písku proti favoritovi ostudu ba naopak. Začátek byl sice od Oveček trochu rozpačitý a hosté si dokázali vytvořit rychlé vedení. Pak ale z domácích hráčů spadla nervozita a Budějovickým byli více jak vyrovnaným soupeřem. Hlavně ve druhém poločase na hřišti dominovali a po brankách Tomáše Hnídka a Jana Sigmunda se dokázali dostat na dostřel. Vyrovnání už se ale nedočkali, a tak po skvělém výkonu v pohárové soutěži skončil i poslední písecký zástupce.

SK Orange Sheep – Absolut Team České Budějovice 2:3 (0:3)

Branky: Hnídek (penalta), Sigmund – Ďurica, Posecký, Pícha

Rozhodčí: Kaštánek – Štěrba. Bez karet. Diváků: 90

Orange Sheep: Drábek - Blovský, Hosnedl, Prokopius, Hnídek, Čejka, Hronek, Kinkor, Šindelář, Brožík, Václavík, Sigmund, Šindelář

Absolut ČB: Kříž - Kovačičín, Novotný, Vít, Ďurica, Pasecký, Sova, Benhák, Pícha

Domácí se na hřišti nestačili ani rozkoukat a po první akci Absolutu už prohrávali. Ztrátu na půlící čáře potrestal Milan Ďurica – 0:1. O chvíli později se hosté radovali podruhé. Střela z dálky Petra Paseckého se zastavila až v síti Oveček – 0:2. Po pár minutách se osmělili také domácí. Do velké šance se dostal Tomáš Hnídek, který mohl zužitkovat průnik Jana Sigmunda. Jeho střela ale trefila jen tyčku. Ještě do přestávky udeřili Budějovičtí potřetí. Jakub Sova vymotal hned dva bránící hráče Orange Sheep, míč předložil Karlu Píchovi a ten v pohodě zakončil – 0:3. Po změně stran začali lépe domácí a hlavičku Petra Hronka vytáhl gólman Absolutu Patrik Kříž na břevno. První branky se Ovečky dočkaly vzápětí. Za faul na Sebastiana Hosnedla nařídil sudí penaltu. Míč si na značku postavil Tomáš Hnídek a tvrdou střelou stáhl náskok hostů – 1:3. Hra se přelévala ze strany na stranu a o šance obou týmů nebyla nouze. V domácí brance však čaroval Martin Drábek, kterého druholigoví hráči ve druhé půli nedokázali přelstít. Domácí se ještě dokázali dostat na dostřel. Úspěch přinesla rychlá akce po ose Sigmund – Hosnedl, kterou první jmenovaný nekompromisně zakončil – 2:3. Domácí se ještě v závěru snažili o vyrovnání, ale vítr z plachet jim sebral hvizd sudího Libora Kaštánka, který napínavý duel ukončil.