Kolář v Ostravě přežil mečbol v tříhodinové bitvě s Popkem. Rosol se do čtvrtfinále nedostal

3. 9. 2020, 13:51
Aktuality 15
CHALLENGER OSTRAVA - Zdeněk Kolář na domácím antukovém challengeru v Ostravě udolal po tříhodinové bitvě 5-7 6-4 7-5 Kazacha Dmitrije Popka, přestože ve druhém setu prohrával 2-4 a ve třetím za stavu 3-5 čelil mečbolu. Ve čtvrtfinále se český finalista z roku 2016 utká s Němcem Oscarem Ottem, který smetl Lukáše Rosola.
Zdeněk Kolář (© Martin Sidorják)

Zdeněk Kolář má po koronavirové pauze solidní formu, neboť i na třetím domácím challengeru se v hlavní soutěži dostal přes dva soupeře. Poté, co si zahrál osmifinále (3. kolo) v Praze na Štvanici i na Žižkově, mu v Ostravě stačily dvě výhry už na postup do čtvrtfinále.

Třiadvacetiletý rodák z Bystřice nad Pernštejnem si po Tunisanu Maleku Džazírím poradil i s Kazachem Dmitrijem Popkem. Včetně kvalifikace tak vyhrál počtvrté v řadě a svou bilanci po restartu sezony vylepšil na 8-2.

V dnešním souboji s Popkem, který je v žebříčku o 60 míst lépe postaveným hráčem, se 225. tenista světa Kolář pořádně zapotil. Po prohraném prvním setu ztrácel i ve druhé sadě a prohrával 5-7 a 2-4.

Pak však získal čtyři gamy v řadě a vynutil si třetí dějství, v němž se dostal do brejku na 3-2. Jenže ho nepotvrdil, vzápětí posedmé v zápase přišel o servis a za stavu 3-5 čelil mečbolu. Dokázal ho však zlikvidovat, stejně jako v závěru předchozího setu získat čtyři hry po sobě a po 3 hodinách boje zvítězit 5-7 6-4 7-5.

V pátečním čtvrtfinále Prosperita Open se finalista z roku 2016 Kolář utká s Oscarem Ottem. Německý tenista zametl za 54 minut hry 6-2 6-0 s šampionem z roku 2010 Lukášem Rosolem, jenž nedokázal zopakovat včerejší obrat proti Hyeon Chungovi.

Už ve druhém kole skončil také nejvýše nasazený Henri Laaksonen. Švýcarský tenista na Prosperita Open podlehl 3-6 2-6 Botici Van de Zandschulpovi z Nizozemska. Ten se v dalším kole utká se Slovákem Lukášem Lackem.

Aslan Karacev se na českých challengerech dál veze na vítězné vlně. Po finále na pražské Štvanici a triumfu na pražských Spojích pokračuje ve skvělých výkonech také v Ostravě, kde dnes v souboji o čtvrtfinále po setech 6-1 6-4 vyřadil nasazenou čtyřku Ernestse Gulbise a připsal si již sedmé vítězství v řadě. Ve čtvrtfinále narazí na Matse Morainga z Německa.

Poslední semifinalista vzejde ze souboje mezi Tallonem Griekspoorem a nasazenou dvojkou Iljou Ivaškou.