pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Starší žáci Milevska doma nestačili na budějovickou Lokomotivu

MILEVSKO – Druhou porážku v řadě za sebou utrpěli v dnešním utkání třetího kola krajského přeboru starší žáci FC ZVVZ Milevsko. Svěřenci trenéra Jana Pince zahájili sezonu přesvědčivou domácí výhrou nad Čtyřmi Dvory (6:1), ale následně nestačili na Strakonice (2:6) a dnes po tuhé bitvě ani na budějovickou Lokomotivu – 1:2. Nepříliš atraktivní utkání, ve kterém se oba celky spíše hledaly a nedařilo se jim v kombinaci, gólově otevřel tým z krajského města v závěru první půle. Po změně stran sice milevský střelec Josef Pokorný vyrovnal, ale remízový stav vydržel jen pět minut. Rozdílový gól utkání vstřelil hostující Štěpán Růžička v 51. minutě a bylo vymalováno. Domácí už srovnat v poslední dvacetiminutovce nedokázali.

Další kolo sehraje tým trenéra Jana Pince v neděli 13. září na hřišti Prachatic, kde dnes padli také starší i mladší dorostenci Milevska. Mládežnickým týmům FC ZVVZ se zatím v novém ročníku příliš nedaří.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Loko České Budějovice 1:2

(0:1). Branky: 46. Pokorný – 25. Tomáš, 51. Růžička. ŽK: 3–1 (Pokorný, Kodad, Vrchota – Smejkal). Rozhodčí Mach.