Magazín EURO 2024

Rusko veze z Maďarska tři body, v Lize národů uspěl i Wales a Španělsko

Skvělé výsledky zatím v Lize národů mají ruští fotbalisté, kteří zvítězili 3:2 v Maďarsku a ve skupině B3 zůstávají i po druhém kole stoprocentní. V Budapešti vedli už o tři branky, domácí ale po změně stran zápas ještě zdramatizovali. Jasný triumf 4:0 nad Ukrajinou si připsali Španělé.

Ruští fotbalisté
zdroj: ČTK/AP autor: Pavel Golovkin

Vítězným gólem tak byla trefa Mária Fernandese z 46. minuty. Rusové vyhráli v Maďarsku potřetí v řadě a navázali na čtvrteční vítězství nad Srbskem. Na svého soupeře mají tříbodový náskok.

Šest bodů má i Wales, který doma porazil 1:0 Bulharsko. Jediný přesný zásah utkání zaznamenal ve čtvrté minutě nastavení hlavou střídající Nico Williams.

Devatenáctiletý obránce Liverpoolu dal ve svém druhém zápase premiérový gól v reprezentačním dresu. Velšané mají v čele skupiny tříbodový náskok na Finsko, které vyhrálo gólem Fredrika Jensena 1:0 v Irsku.

Španělé rozhodli o zisku tří bodů už v prvním poločase. Sergio Ramos otevřel skóre ve třetí minutě z pokutového kopu nařízeného za faul na Ansu Fatiho a druhý gól přidal po půlhodině hry hlavou. Stoper Realu Madrid potvrdil střeleckou formu z klubu, "Bílému baletu" pomohl po koronavirové pauze k zisku titulu šesti zásahy.

V 32. minutě přidal třetí gól technickým obstřelem o tyč Fati. Křídelní hráč Barcelony se stal ve věku 17 let a 311 dní nejmladším střelcem v historii španělského národního týmu. Ve druhé půli výsledek pojistil střídající Ferran Torres.

Německo poslal do vedení ve 14. minutě přízemní střelou z hranice vápna Ilkay Gündogan, jeho tým ale stejně jako ve čtvrtečním utkání se Španělskem náskok neudržel. V 58. minutě překonal gólmana Bernda Lena, který se v brance národního týmu představil po téměř tříleté pauze, po Embolově přihrávce Silvan Widmer.

Fotbalová Liga národů:

Skupina A4:

Španělsko - Ukrajina 4:0 (3:0)

Branky: 3. a 29. Ramos, 32. Fati, 84. F. Torres.

Malta - Lotyšsko 1:1 (1:1)

Branky: 15. Nwoko - 25. vlastní Guillaumier.

Skupina B3:

Maďarsko - Rusko 2:3 (0:2)

Branky: 62. Sallai, 70. Nikolics - 15. An. Mirančuk, 34. Ozdojev, 46. Fernandes.

Srbsko - Turecko 0:0

ČK: 49. Kolarov (Srb.).