Souboj favoritů orámoval zářijový Běh na 2 míle ve Zlíně. Z prvenství se nakonec radoval domácí běžec Svatopluk Janečka. Ten se na rovinaté trati v Přílukách v závodu dlouhém 3,2 kilometru, blýskl časem 10:26. Druhý v pořadí Andrej Višněvský z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín byl v cíli o 12 sekund pomalejší. Třetí byl Jiří Daněk z Uherského Hradiště (11:03). František Dosoudil z Hulína (Solario Team) skončil v čase 11:18 čtvrtý a mladík Štěpán Palla (Biathlon Halenkovice, 11:24) byl pátý.

„Hned po startu jsme běželi na čele společně s Višněvským. Po kilometru jsem se ale od něho odpoutal a potom už jsem na první příčce doběhl až do cíle. Navíc se mi na vítězné pozici díky svižnému tempu neustále dařilo mírně navyšovat náskok,“ potěšil povedený výkon i výsledek v zářijovém dvoumílovém běhu v Přílukách Svatopluka Janečku.

V závodu žen dominovala Michaela Mikešová (Biathlon Halenkovice), jež prvenství vybojovala za čas 13:15. Pro stříbrnou příčku si doběhla Tereza Křenková ze Zlína (14:27). Třetí místo brala další reprezentantka biatlonového klubu z Halenkovic Beáta Petrášová (14:50). Čtvrtou pozici obsadila její týmová kolegyně Kateřina Železníková (16:19), těsně za ní byla pátá Divyata Melíšková (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 16:21). Mikešová, která se prezentovala výborným časem, byla na rovinaté trati suverénní. Od začátku závodu měla zlatou pozici pod kontrolou.

Mužský závod, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času ovládl 48letý zlínský Svatopluk Janečka (10:27). Mezi ženami v tomto měření sil tradičně dominovala třiasedmdesátiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:09). V Přílukách si na 800metrové trati zazávodilo také 14 dětí.

V kategorii kluků zvítězil v čase 3:03 dvanáctiletý Tobiáš Tlusták, před Tobiasem Riesslerem (oba Zlín, 3:05) a Liborem Železníkem (Biathlon Halenkovice, 3:09).

V kategorii holek vybojovala první místo 10letá Lucie Mikešová (2:49), před Šárkou Juřenovou (obě Biathlon Halenkovice, 3:11) a Markétou Ernestovou (Titan Meniskus Lukov, 3:40).