Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek
Bez reklam

Druhé kolo, první prohra. Dukla neuspěla na ledě Benátek nad Jizerou

První venkovní zápas Dukly příliš dobrý výkon ani body do prvoligové tabulky nepřinesl. V Benátkách nad Jizerou jihlavský tým ani jednou nevedl a když selhal v poslední třetině, odvezl si prohru 4:1.

Úvodní třetina příliš gólových šancí nenabídla a když už, tak příležitost ke skórování využili pouze domácí hráči. Ti proto od šesté minuty vedli zásluhou Jiruše.

Jihlavě se podařilo vyrovnat v pětadvacáté minutě, kdy se dorážkou prosadil Matěj Zadražil. V závěru prostřední části měla Dukla velkou převahu, ovšem domácí podržel gólman Pařík z americké juniorské WHL.

Naděje na bodový zisk pro Duklu pak pohřbila třetí třetina. Domácí se v ní prosadili hned třikrát, když síť za Brožem postupně rozvlnili Průžek, Kolmann a Hrabík.

HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Jiruš (Čederle, Krejčí), 45. Průžek (Dlouhý, Pařík), 51. Kolmann (Špaček, Hrabík), 57. Hrabík – 25. Zadražil (Čachotský, Mareš).

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Bosák, Podrazil. Diváci: 230.

Benátky: Pařík – Kolmann, Kovář, Krejčí, Aubrecht, Kunst, Böhm – Průžek, Dlouhý, Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – Wiencek, Hrabík, Cikhart – Šafařovský.

Jihlava: Brož – Černý, Krenželok, Bukač, Kolář, Mareš, Bilčík, Černohorský – Illéš, Zadražil, Čachotský – Pekr, Fronk, Jiránek – Chlubna, Poletín, Harkabus – Havránek, Lichanec, Hrala.