MěstoČeská Třebová - Oficiální web

Vyhledávání

Cesta: Titulní stránka

Hattrick Petra Polodny

Další přípravné utkání odehráli českotřebovští Kohouti v Náchodě, kde po solidním výkonu bez větších komplikací vyhráli. Třemi góly se blýskl útočník Petr Polodna.

Náchod - Česká Třebová 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)

Branky: 3. Chaloupka (P. Škoda), 11. Pfeifer (Řezníček, Šrenk), 25. M. Škoda (Steklík). – 1. Polodna (Veverka, Hradil), 12. Polodna (Plášek), 16. Plášek (Veverka), 32. Polodna (Plášek, Pažourek), 36. Fúzik (Hradil, Augustin), 47. Sedlák (Fúzik, Hybeš).

Rozhodčí: Pecha – Vodička, Horák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváků: 60. Nejlepší hráči: Rojšl, Pfeifer – Polodna, Plášek, Veverka, Sedlák.

Náchod: Novotný – Chaloupka, Jičínský, Steklík, Srba, Šrenk, Sodomka – Havrda, P. Škoda, Oppelt – Rojšl, Vondřejc, M. Škoda – Řezníček, Pfeifer, Haklička.

Česká Třebová: Vlk (33. Peřina) – Pažourek, Žouželka, Hradil, Král, Sedlák, Hybeš, Jemelka -  Křečan, Filip, Rozlílek – Veverka, Polodna, Plášek – Augustin, Fúzik, Pavlovský – Dvořák, Švub, Novotný.

O rychlé vedení Kohoutů se již ve 45. vteřině hry postaral přesným švihem z pravého křídla Polodna – 0:1. Domácí vyrovnali při první přesilové hře. Do návratu vyloučeného Fúzika chybělo deset vteřin, když se v čase 2:58 trefil od modré Chaloupka – 1:1. V sedmé minutě pykali Kohouti za příliš mnoho hráčů na ledě, tentokrát se bez problémů ubránili.

V polovině první třetiny se Náchod poprvé a naposledy dostal do vedení, v čase 10:29 pálil z mezikruží pohotově Pfeifer – 2:1. O bleskovou odpověď se v čase 11:11 postaral hráč s číslem 11, útočník Polodna – 2:2. Čtyři minuty před první sirénou pustil obránce Hybeš do úniku Rojšla, který vyloženou šanci neproměnil. Ještě v probíhající 16. minutě předvedli Kohouti akci zápasu, po krásné kombinaci s Polodnou a Veverkou skóroval do prázdné náchodské branky Plášek – 2:3.

V úvodu druhé třetiny mohl Plášek přidat další gól, smůlu měl Veverka, který trefil tyčku. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Nahození obránce Steklíka od modré vyrazil brankář Vlk pouze před sebe, a tak jej v čase 24:40 zblízka překonal M. Škoda – 3:3. Při dvou přesilovkách dostali Kohouti soupeře pod silný tlak, střelecky však jeho branku vážně neohrozili.

K definitivnímu obratu zavelel nejlepší hráč na ledě, útočník Polodna. Díky jeho střelecké pohotovosti se hosté v čase 31:28 znovu dostali do těsného vedení – 3:4. Hradil s Augustinem pak neservírovali puk Fúzikovi, který v čase 35:36 poslal Kohouty do dvougólového vedení – 3:5. Závěr druhé třetiny patřil hokejistům České Třebové, kteří mohli přidat dalších pět branek. Král trefil horní tyčku, další šance neproměnili Jemelka, Plášek, Veverka a Hybeš.

Kohouti pokračovali ve výborném výkonu, do dalších střeleckých příležitostí se v úvodu třetí třetiny dostali Polodna, Pavlovský a Fúzik. Šesté branky se fanoušci Kohoutů dočkali v čase 46:41, po výborné Fúzikově přihrávce s přehledem skóroval obránce Sedlák – 3:6.

Také domácí hokejisté mohli přidat další góly. V 53. minutě zlikvidoval gólman Peřina nájezd Rojšla, o dvě minuty později mířil Pfeifer do levé tyčky, v předposlední minutě předvedl Peřina parádní zákrok při vyložené šanci Pfeifra. V 60. minutě pálil tvrdě z pravého křídla Pavlovský. Vypadalo to, že se puk odrazil od vnitřní konstrukce branky, sudí však nechali pokračovat ve hře…

V utkání nenastoupili obránci Daněk s Pražákem a útočníci Korhoň, Hemský a Prachař.

Příští přípravné utkání – neděle 20. září: Lanškroun – Česká Třebová (17.00).