• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Orli v Ostravě neuhráli ani set a novou sezonu načali porážkou

Pondělí, 21. září 2020 07:00

Po fotbale a hokeji se rozeběhla nová sezona také ve volejbale. Kladenští Orli ji zahájili na palubovce Ostravy, kde nedokázali uhrát ani set a zapsali porážku 0:3. Přestože v úvodním setu zvládali držet se soupeřem krok, ve zbytku utkání už tahali jasně za kratší konec a do dalšího kola budou mít na čem pracovat.

Ilustrační foto: KL

Volejbalisté Kladna šli v neděli vlastně do velkého neznáma. V rámci přípravy totiž stihli odehrát jen turnaj v Liberci, přičemž z dalších dvou naplánovaných se posléze museli omluvit. Nácvik na novou sezonu zastavila karanténa! Orli tak měli pouhý týden na nachystání se na úvodní kolo a vlastně byli vhozeni do vody.

Před startem ročníku ještě stihli přivést slovenského nahrávače Filipa Palguta, kterého hned v prvním zápase otestovali, ani on jim ale příliš nepomohl k lepšímu výkonu.

Celkově totiž Kladeňáci nemohli být spokojeni se startem sezony. „Důstojným soupeřem jsme byli pouze do poloviny prvního setu. Pak jsme dělali až hloupé chyby. Takhle se hrát nedá,“ komentoval po utkání trenér Orlů Milan Fortuník.

Kladno dokázalo v prvním setu se soupeřem držet krok až do stavu 15:13 z pohledu hostů. Pak ale přišla neskutečná série. Domácí uhráli šest míčů v řadě a rázem vedli 19:15! Obrovsky jim k tomu pomohla tři esa (celkem jich v prvním setu uhráli osm!). Ostravané si následně už vývoj pohlídali a úvodní sadu ovládli 25:20.

Druhá hra už pak měla jasný průběh. Domácí si vytvořili čtyřbodový náskok, který postupně ještě navyšovali až na konečných 25:13. Do čtyřbodového trháku se pak celek ze Slezska dostal i ve třetím setu a pohodlně si dokráčel až pro vítězství 25:19.

Na straně domácího celku zářil Jakub Ihnát, který zaznamenal osm es a celkem patnáct bodů! Na straně Kladna na tom byl nejlépe Tomáš Hýský, jenž uhrál osm bodů a zahrál jedno ze dvou kladenských es.

Kladeňáci tak mají po úvodním kole na čem zapracovat. Už příští sobotu od 18 hodin se představí poprvé v sezoně domácímu publiku, když na své palubovce přivítají Brno. Tým z moravské metropole vstoupil do nového ročníku daleko lépe a v prvním duelu přetlačil pražské Lvy 3:0 na sety.

VK Ostrava – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:20, 25:13, 25:19.

VK Ostrava: Dvořák (10), Kotas (7), Sedláček (6), Janků (8), Matula (5), Ihnát (15), libero Sobczak. Střídal Vancl (1).

Kladno volejbal cz: Palgut (1), Křesťan (6), Zajíček (4), Kraffer (4), Hýský (8), Kyjanica (6), libero Kunc. Střídali Mikulenka (0), Vostárek (0).

Autor: (fa)

1. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

2. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

3. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol