City vstoupili do ligy jasnou výhrou, v Anglii vyrovnali letitý rekord

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Vicemistr anglické fotbalové ligy Manchester City vstoupil do nového ročníku soutěže výhrou 3:1 ve Wolverhamptonu. Góly vítězů dali Kevin De Bruyne z penalty, Phil Foden a Gabriel Jesus. Svěřenci Pepa Guardioly tak oplatili Wolverhamptonu dvě porážky z uplynulé sezony Premier League. Zahajovací zápas nejvyšší soutěže zvládli Citizens podesáté v řadě, čímž vyrovnali rekord Aston Villy z let 1892 až 1901.

Fotbalisté Aston Villy, kteří se v minulé sezoně zachránili v Premier League až v posledním kole, začali výhrou 1:0 nad Sheffieldem United. Nový gólman birminghamského celku Emiliano Martínez se blýskl chycenou penaltou.

Aston Villa hrála už od 12. minuty přesilovku poté, co hostující obránce John Egan držel v sólovém úniku Ollieho Watkinse a viděl od rozhodčího rovnou červenou kartu. Do největší šance prvního poločasu se ale dostali United, kteří kopali penaltu. Střelu Johna Lundstrama však vystihl Martínez, jenž přišel do Aston Villy minulý týden po desetiletém působení převážně v roli náhradníka v Arsenalu.

Vítězný vstup do sezony zajistil domácím obránce Ezri Konsa, jenž vstřelil v 63. minutě hlavičkou po rohu jediný gól zápasu. Sheffield prohrál i druhé utkání v novém ročníku a znovu neskóroval.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Aston Villa - Sheffield United 1:0
Branka: 63. Konsa

Wolverhampton - Manchester City 1:3
Branky: 78. Jiménez - 20. De Bruyne z pen., 32. Foden, 90.+5 Gabriel Jesus.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.